آمارهای مربوط به مواد مخدر نگران کننده است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی ظهر چهارشنبه در همایش بزرگداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در سالن شهید مرتضویی استانداری کرمان اظهار داشت: بحث تولید، توزیع مواد مخدر به چند هزار سال قبل بر می گردد و کشورهایی که مرکز تولید این مواد افیونی بوده و هستند نقش اساسی در گسترش مواد مخدر در دنیا داشته اند.

 وی افزود: کشورهایی که در مسیر جغرافیایی یا تجارت مواد مخدر قرار دارند، به مراکز مصرف کننده تبدیل شدند و آسیب های جدی  ناشی از مصرف مواد مخدر به این کشورها وارد شد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه بعضی از حکومت ها از تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر حمایت می کنند، گفت: اکنون در کشورهای همسایه ما این کار انجام می شود.

استاندار کرمان بیان کرد: دنیای امروز با یک بحران جدی تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر و تجارت آن مواجه است، البته کشورهای پیشرفته و صنعتی  توانسته اند راهکارهایی پیدا کنند که بیشتر متمرکز بر آموزش، اطلاع رسانی و ایمن ساختن فرزندان، خانواده، مدارس و دانشگاه ها و مراکزی که در معرض این کار قرار می گیرند، است.

رزم حسینی با اشاره به اینکه ما قطعا نمی توانیم مواد مخدر را ریشه کن کنیم، عنوان کرد: قطعا عده ای مواد مخدر به ویژه با روش های جدید مصرف خواهند کرد و باید توجه داشت که مواد صنعتی جدید مرز هم نمی شناسد.

استاندار کرمان افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در کاهش آسیب های اجتماعی، این موضوع را در دستور کار  دولت قرار گرفت و به طور جدی چند آسیب از جمله اعتیاد مورد توجه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کرمان از استان های هدف در حوزه کاهش آسیب اعتیاد است، گفت: طرح نجات محله از یک سال و نیم گذشته در دو محله شهر کرمان اجرایی شده که کارنامه بدی نداشته هر چند در حال حاضر ارزیابی آن زود است.

 رزم حسینی بیان داشت: تیم ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان تیمی با تجربه و آگاه در حوزه مواد مخدر است اما هنوز نتوانسته ایم یک راهکار مفید، مشخص و عملگرایانه در این حوزه پیدا و به آن عمل کنیم.

استاندار کرمان افزود: زحمایت زیادی در حوزه مبارزه با مواد مخدر کشیده شده اما روز به روز با آمارهای نگران کننده در زمینه مواد مخدر مواجه هستیم و دسترسی آسان به مواد صنعتی وجود دارد.

رزم حسینی تصریح کرد: این آمادگی را داریم با کمک مسئولان نظام و نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر طرح آزمایشی در حوزه مبارزه با مواد مخدر و درمان معتادان با اطلاع رسانی شفاف در استان اجرا کنیم.

وی  عنوان کرد: جغرافیای استان کرمان و نزدیکی آن به مرزها، بحث مواد مخدر را به ما تحمیل کرده و کشور ما درگیر آن است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه  باید رسانه در امر مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند و راهکارهای آموزشی را ارائه و حساسیت خانواده ها را افزایش دهند، گفت: در بُعد اقتصادی اگر کارهای خوبی در حوزه اشتغال انجام شود کمک کننده است و نمی شود جوانان بیکار باشند و اعتیاد نداشته باشیم.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *