اجرای طرح تحول ویژه در ۵۰ درصد کلانتری‌ها و پاسگاه‌های کشور

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی معصوم‌بیگی صبح سه شنبه در حاشیه همایش سراسری روسا و فرماندهان کوپ انتظامی استان همدان در جمع خبرنگاران کلانتری و پاسگاه‌ها را خط مقدم و هسته عملیاتی نیروی انتظامی ذکر کرد و گفت: این مراکز با آحاد مردم جامعه تعامل شبانه‌روزی دارند.

وی با بیان اینکه موضوع تحول کلانتری‌ها  از سال گذشته ابلاغ شده است، افزود: شورای تحول کلانتری‌ها برای اجرای طرح تحول در کلانتری و پاسگاه‌ها در مرکزیت نیروی انتظامی شکل گرفت که دبیر اجرای آن پلیس پیشگیری ناجاست.

جانشین پلیس پیشگیری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بابیان اینکه ۸ کمیسیون تخصصی در مرکز نیروی انتظامی برای اجرای طرح تحول پاسگاه‌ها تشکیل شد، گفت: مسئولیت هر کمیسیون با نیروهای معاونت ناجاست.

وی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر دستور جامعی برای طرح تحول کلانتری های سراسر کشور تدوین شده است، گفت: استان همدان در راستای اجرای این طرح تاکنون ۲۸ پاسگاه را فعال و کتابی تحت عنوان «تحول کوپ» تدوین کرده است.

معصوم‌بیگی با اشاره به اینکه اجرای این طرح با قدرت و شتاب در حال پیگیری است، عنوان کرد: اولویت نیروی انتظامی در این طرح توانمندسازی کارکنان نیروی انتظامی، خوشایند و زیباسازی کلانتری و پاسگاه‌ها و اصلاح فرآیند تسریع در امور خدمت رسانی به مردم است.

وی عنوان کرد: در طرح تحول پاسگاه‌ها موضوع فناوری به صورت ویژه مدنظر است و طرح مجهز کردن نیروها به دوربین البسه را در دستورکار داریم.

وی با اشاره به اهداف این کار افزود: اگر دوربین روی لباس کارکنان باشد، این دوربین محیط اطراف مامور را پایش کرده و مامور نیز موظف است که با جرائم مشهود برخورد کند و در غیر این صورت توسط مرکز مورد نظارت قرار می‌گیرد.

جانشین پلیس پیشگیری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه پاسگاه‌ها رفته رفته به این دوربین‌ها تجهیز می شوند، گفت: تمام مدیران خط اول ماموریت در تهران در قرارگاه راه‌اندازی شده تحت آموزش قرار گرفته‌اند و در گام بعد نیز چندین هزار مربی آموزشی زیر نظر آموزش‌های ناجا مامور آموزش در استان‌های کشور شده‌اند.

معصوم‌بیگی با اشاره به اینکه ۱۸ دوره متمرکز در حوزه پیشگیری در مرکزیت ناجا امسال پیش‌بینی شده است اضافه کرد: از مجموع یک‌هزار و ۴۰۰ کلانتری در کل کشور ۵۰ درصد پاسگاه‌های کشور زیر پوشش طرح تحول قرار گرفته‌اند.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *