ارومیه شهریور ماه امسال میزبان مسابقات کشوری قرآن کریم است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصر جوانبخت شنبه شب در نشست هماهنگی مسابقات کشوری قرآن کریم در ارومیه با ارائه گزارشی از روند انجام مقدمات برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن کریم در ارومیه افزود: این مسابقات در روزهای ۱۱ تا ۲۴ شهریورماه امسال به میزبانی حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار می شود.

وی با قدردانی از همراهی سپاه شهدای آذربایجان غربی در راستای برگزاری هرچه بهتر این دوره از مسابقات اظهار امیدواری کرد که بتوانیم ظرفیت دیگر نهادها نیز در این راستا بهره ببریم ولی تاکنون اعلام همکاری خاصی از نهاد استانی نداشته ایم.

وی اضافه کرد: کل هزینه برگزاری این مسابقات حدود ۳۰ میلیارد ریال است که ۲۰ میلیارد ریال از طریق سازمان اوقاف تامین شده و بقیه باید در استان تامین شود.

وی با اشاره به تشکیل دو ستاد معین و ستاد اجرایی برای برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری مسابقات کشوری در ارومیه، افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی از هشت ماه قبل، با تشکیل ستاد اجرایی و برگزاری جلسات با مسؤولان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در حال برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات قرآن کریم است.

وی با بیان اینکه هزینه برگزاری چهلمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم ۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: پنجاه درصد هزینه ها از سوی سازمان اوقاف هزینه شده و مابقی هزینه ها بر عهده ستاد استانی است.

حجت الاسلام جوانبخت از پخش مستقیم و کامل مسابقات قرآن کریم کشور از شبکه قرآن و معارف خبر داد و خاطرنشان کرد: صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی و شبکه خبر نیز این رویداد مهم قرآنی را پوشش خواهند داد.

وی از برگزاری محافل قرآنی با حضور قاریان ممتاز کشوری و بین المللی خبر داد و گفت: از فرصت برگزاری رقابت های سراسری قرآن کریم برای برگزاری کارگاههای آموزشی نیز بهره خواهیم گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی اولویت ستاد اجرایی مسابقات قرآن کریم را ایجاد موقوفات قرآنی اعلام و اذعان کرد: استان آذربایجان غربی دارای شش هزار موقوفه و ۳۶ هزار رقبه است که بیشتر آنها انتفاعی و برای احداث مسجد و حسنیه وقف شده است.

حجت الاسلام جوانبخت از نبود موقوفه قرآنی در استان خبر داد و تصریح کرد: از آنجایی که مؤسسه های قرآنی از عدم حمایت های مالی دولت از این تشکلهای مردم نهاد در مقایسه با سایر فعالیتهای فرهنگی و ورزشی گله مندند، نمیتوان از آنها انتظار کمک مالی برای برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم داشت.

وی ابرازامیدواری کرد برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شرایط و بسترهای لازم  را برای ثبت موقوفات قرآنی در استان فراهم سازد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی وقف مشارکتی را طرحی مناسب در ایجاد وقف های قرآن خواند.

در این جلسه در خصوص راهکارهای جلب مشارکت نهادهای مختلف برای برگزاری مسابقات بحث شد.

از اواسط سال گذشته مشخص شد که شهر ارومیه میزبان چهلمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم است.

فعالان قرآنی این استان در چند سال اخیر صاحب سه رتبه برتر مسابقات بین المللی تهران بوده که وحید وکیلی، حامد ولیزاده در رشته قرائت و زینب محمد نژاد در رشته حفظ بانوان این رتبه ها را به دست آورده اند.

چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف کشور ۱۱ تا ۲۴ شهریورماه جاری در ارومیه برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *