امحاء ۱.۵ تن خوراک آلوده در هرسین

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، صیاد غلامی امروز شنبه در جمع خبرنگاران از امحاء ۱.۵ تن خوراک آلوده به قارچ در شهرستان هرسین خبر داد و  اظهار داشت: در بازرسی های مستمر صورت گرفته حدود ۱.۵ تن خوراک دام و طیور آلوده به قارچ از  کارخانه های شهرستان هرسین کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه محموله کشف شده پس از ضبط در دو مرحله مورد آزمایش قرار گرفت، گفت: پس از مثبت اعلام شدن آزمایشات ومحرز شدن آلودگی خوراک کشف شده به قارچ با حکم دستگاه قضایی این محموله امحاء و از چرخه مصرف خارج شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین با اشاره به بازرسی های صورت گرفته مستمر بر فعالیت های کارخانه های خوراک طیور و دام شهرستان هرسین افزود: در تمامی نظارت های دامپزشکی بر کارخانجات تولید خوراک دام و طیور محصول تولیدی آنها پس از نمونه گیری تا حصول نتیجه آزمایش اجازه توزیع و فروش به آنها داده می شود.

غلامی همچنین به دامداران و پرورش دهندگان طیور نیز توصیه کرد که خوراک دام و طیور مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظر دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراحل تولید، توزیع و عرضه نهاده های دامی مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع دهند تا در اسرع وقت کارشناسان این اداره کل اقدامات لازم را انجام دهند.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *