بازاریابی اینترنتی و ارسال ایمیل

قوانین جدید فروش و بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین
 

بازاریابی اینترنتی نوعی از تبلیغات است که بدلیل ارزانی، ماندگاری زیاد و فراگیر بودن آن همزمان با رشد ابزارهای اطلاع رسانی و روابط عمومی جایگاه خاصی را در بین تبلیغاتچی‌ها باز کرده است.

 

شبانه‌روزی و بی وقفه بودن آن و قابلیت ایجاد تغییرات بصورت به روز باعث شده این نوع تبلیغات به خصوص زمانی که شرکت‌ها آموزش بازاریابی از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند کاملاً پُر رنگ‌تر می‌شود.

بازاریابی اینترنتی برای اولین بار و به صورت بنر در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ و در سایت هات‌وایر نمایش داده شد. زمانی که هات‌‌وایر متوجه شد که برای تبلیغات می‌بایست فضای محدودی را در نظر گرفت، بنرهای تبلیغاتی به وجود آمدند.

 

در آن زمان ۱۴ طراح تبلیغاتی مبلغی معادل ۳۰،۰۰۰ دلار برای نمایش ۱۲ هفته‌ای تبلیغات خود پرداختند. در سال ۱۹۹۵ وب بعنوان رسانه‌ای عمومی پذیرفته شد. شرکت سان میکروسیستم در این سال زبان جاوا را به عموم عرضه کرد. در سال ۱۹۹۶ الدزموبیل۵ اولین اتاق گفتگوی تجاری را راه‌اندازی نمود.

مشخصات و ویژگی‌های مخاطبان: اکثر کاربران اینترنت به محصولات و تکنولوژی مربوط به رایانه علاقه‌مند هستند و از این رو اکثر تبلیغات شبکه برای محصولات مرتبط با رایانه‌است. تنها ۱۴ درصد تبلیغات برای سایر محصولات مصرفی و کمتر از ۱۰ درصد آن برای اتوموبیل، مسافرت و خدمات مالی است.

محدودیت مخاطبین: غالب کاربران اینترنت در گروه سنی خاصی قرار دارند که این امر موجب کاهش مخاطبین این نوع از تبلیغات می‌شود.

ازدحام: با زیاد شدن تعداد آگهی‌های تبلیغاتی احتمال مورد توجه قرار گرفتن آگهی‌ها به شدت کاهش می‌یابد.

فقدان کنترل‌های لازم در مورد محتوای تبلیغات اینترنتی: یکی از محدودیت‌های تبلیغات اینترنتی فقدان کنترل‌های لازم می‌باشد. مرکز آموزشی ارتباطات رسانه‌ای آمریکا، اینترنت را شبکه فریب نامیده‌ است، چرا که برخی از تبلیغ‌کنندگان با هدف قرار دادن کودکان با پیام‌های تبلیغاتی زیرکانه، سعی در فریب آنان دارند

 

بانک ایمیل

  ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست ؟

به طور خلاصه اگر بخواهیم مفهومی کلی از ایمیل مارکتینگ ارایه دهیم می توانیم بگوییم بانک ایمیل یکی از روش های نوین و موثر تبلیغات اینترنتی می باشد که به دلیل هزینه بسیار پایین و تاثیرگذاری بیشتر نسبت به سایر روش های تبلیغات آنلاین روز به روز در حال گسترش است.

در این روش وب سایت ها و شرکت های گوناگون با استفاده از بانک اطلاعاتی ایمیل کاربران خود یا شرکت های ارسال کننده ایمیل، اقدام به ارسال روزانه، هفتگی و یا ماهانه ایمیل های مربوط به خدمات و سرویس های خود به کاربران می کنند. در ایمیل های تبلیغاتی  می توان متن کاملی از خدمات و زمینه های فعالیت را همراه با عکس و لینک های مرتبط برای کاربران ارسال کرد.

نحوه ارسال ایمیل به چه صورت است ؟

ارسال ایمیل به روش های گوناگون امکانپذیر است بازاریابی ایمیلی که از بهترین این روش ها می توان به اجاره پانل ارسال ایمیل و گروه های اینترنتی یاهو اشاره کرد. اما بدلیل نبود سرویس های مناسب پانل ارسال ایمیل در ایران و همچنین نبود بانک اطلاعاتی صددرصد تایید شده از ایمیل کاربران و زمان بسیار زیاد برای جمع آوری ایمیل توسط خودتان، در حال حاضر بهترین گزینه در کشور ما استفاده از گروه های اینترنتی یاهو می باشد.

گروه های اینترنتی یاهو چه هستند و چگونه کار می کنند ؟

وبسایت یاهو علاوه بر سرویس ایمیل خود دارای یک سرویس منحصر به فرد دیگر به نام یاهو گروپ می باشد. در این سرویس رایگان همه می توانند با داشتن یک ایمیل نامنویسی کرده و گروه خود را در موضوعات گوناگون راه اندازی کنند.

این گروه ها با روش های مختلف اقدام به جذب عضو می کنند که در این میان تعدادی از گروه های اینترنتی در ایران که با نام گروه های سرگرمی شناخته می شوند دارای بیشترین تعداد اعضا در میان سایرین می باشند.

گروه های اینترنتی بزرگ و معروف روزانه ایمیل های گوناگونی را در یک قالب گرافیکی مشخص برای کاربران خود می فرستند و همراه با ایمیل های سرگرمی یک یا دو ایمیل تبلیغاتی نیز ارسال می کنند.

به دلیل تعداد زیاد اعضای این گروه ها،  ارسال ایمیل تبلیغاتی جذب کاربر با میل شخصی و مهم تر از همه، ارسال ایمیل از سرورهای یاهو، تمامی ایمیل ها به اینباکس کاربران رفته و باعث رضایتمندی آنها می شود.

آیا همه گروه های یاهو قابل اعتماد هستند ؟

متاسفانه برخی از گروه های یاهو تنها مبادرت به ارسال ایمیل تبلیغاتی می کنند و یا با عناوین گول زننده سعی بر فریب کاربران برای باز کردن ایمیل ها دارند که پس از مدتی باعث افت بازدهی ایمیل ها می شود و نارضایتی کاربران را در پی دارد. بهترین حالت برای یک کاربر دریافت چند ایمیل مفید و سرگرم کننده در کنار ایمیل های تبلیغاتی می باشد.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *