برای ساخت بیمارستان شریعتی هنوز هیچ کمک مالی از استان نشده است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین داودی ظهر شنبه در دیدار با احمد مرادی نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس در مجلس بیان داشت: ارتباط وزارت بهداشت با دانشگاه در سطح بسیار خوبیست / انتظار ما از نمایندگان گسترده تر کردن چتر حمایتی فراتر از سطح وزارت بهداشت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این جلسه پیرامون نقطه نظرات اعضای هیدت رئیسه درباره موانع و مشکلات موجود در حوزه های مختلف دانشگاه از جمله آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان خطاب به احمد مرادی تصریح کرد: علیرغم اینکه ارتباط وزارت بهداشت با دانشگاه در سطح بسیار خوبی میباشد و با وجود دکتر هاشمی وزیر جهادی و سخت کوش، کارهای بزرگی در جهت کم کردن این کمبودها و مشکلات صورت گرفته است ولی توقع دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از نمایندگان مردم در مجلس، انتقال و پیگیری برای رفع بعضی از این مشکلات در سطح فراتر از وزارت بهداشت است.

وی افزود: اطمینان دارم با توانمندی و ارتباط خوبی که نمایندگان مجلس، با ارگانها و وزرای ذیربط دارند می توانند چتر حمایتی را گسترده تر از سطح وزارت بهداشت کنند و در حل این کمبودها با دانشگاه همکاری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به انتقال بیمارستان شریعتی به بیمارستان خلیج فارس با مدیریت اداره کل تأمین اجتماعی گفت: مسلماً ساخت یک بیمارستان  به راحتی امکان پذیر نیست و هزینه های سنگینی را تحمیل می کند و برای راه اندازی هر تخت بیمارستانی حدود یک میلیارد تومان بودجه لازم است.

وی افزود: برای مثال در حال حاضر ساختمان جدید بیمارستان شریعتی ۴۰درصد پیشرفت دارد ولی تاکنون نه از سازمان برنامه و بودجه و نه از اعتبارات استانی کمکی به دانشگاه برای ساخت آن نشده است و به دلیل نیاز شدید استان به این بیمارستان دانشگاه با همکاری وزارت بهداشت به جد و با حداکثر ظرفیت، فاز دوم آن را پیش می برد و امیدواریم ظرف مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه پروژه، اتمام و به بهره برداری برسد.

دکتر داودی گفت: یکی از خواسته های ما همکاری بیشتر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که تا ساخته شدن و تکمیل بیمارستان شریعتی، به ارائه خدمت در قالب خدمات آموزشی و درمانی در بیمارستان خلیج فارس ادامه دهد.

این مقام مسئول از نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی برای تقویت زیر ساختهای آموزشی و پژوهشی، بهداشتی و درمانی خواست تا کمک کنند از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعتبارات ملی مربوط به توسعه فضای آموزشی که الان بسیار اندک، در سال اختصاص می یابد افزایش چشمگیری داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ضمن اشاره به صنایع بزرگ استان گفت: انتظار دیگری که از نمایندگان داریم، پیگیری جهت، جذب حمایتهای صنایع بزرگ در استان و همچنین حمایتهای مناطق آزاد برای توسعه سلامت استان است.

وی تصریح کرد: در خصوص توسعه پایدار سلامت در استان، باید علاوه بر زیر ساختهای بهداشتی و درمانی زیر ساختهای آموزشی هم گسترش یابند و منابع انسانی تخصصی مورد نیاز نیز تربیت شوند که در این راه حمایت همه جانبه نمایندگان و مسئولان مربوطه مورد نیاز است.

احمد مرادی نماینده مردم شهر بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه عدم همگرایی در استان باعث شد فرصتهای زیادی را در خصوص ارتقاء زیرساختهای استان از دست بدهیم و اگر همدلی و همکاری تمامی دست اندرکاران وجود داشت وضعیت کنونی استان هرمزگان اگر ایده ال نبود، حداقل بسیار بهتر از وضعیت کنونی بود.

وی افزود: در  این دوران روحیه مردم روحیه مطالبه گری است که نتیجه هم می دهد و باید پذیرفت برای اینکه به نتیجه مطلوب برسیم باید مطالبه گری صحیح و منطقی وجود داشته باشد. باید همه مسئولان ارشد استان در کنار هم و با منطق و در چهارچوب قانون پیگیر امورات استان باشند.

مرادی گفت: با جدیت پیگیر مسائل مطرح شده در این جلسه خواهم بود و ضمن انتقال موارد به دیگر نمایندگان مردم استان هرمزگان تلاش خواهیم کرد رایزنی های لازم را با دستگاههای ذیربط انجام دهیم.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *