برنامه‌ریزی به منظور باروری ظرفیت‌های استان مرکزی پیگیری شود

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی در اراک اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون کارهای بزرگی در استان مرکزی صورت گرفته که این کارنامه درخشان انقلاب در استان باید به بهترین شکل معرفی شود و امروز همه بسیج شوند تا با جهاد علمی و اخلاقی برای توسعه استان گام برداریم.

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: امروز باید با تکیه بر اقتصاد درون زا و باروری توانمندی های تولیدی و صنعتی استان، خودکفایی را دنبال کنیم و به این ترتیب به خنثی سازی تهدیدات دشمنان بپردازیم.

دری نجف آبادی بیان کرد: تا زمانی که تفکر پشت میزنشینی حاکم باشد رونق اقتصادی محقق نخواهد شد، باید فرهنگ بهره وری، روحیه جهاد و تلاش در جامعه نهادینه شود، از سوی دیگر تصمیمات اصولی و مدیریت کارآمد به منظور ارتقای بهره وری اخذ گردد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: همچنین مسئولان و مدیران دستگاه ها باید خدمت صادقانه به مردم را در دستور کار قرار دهند و در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و فرهنگی به کار گیرند.

وی ادامه داد: در حال حاضر برخی صنایع بزرگ در استان با مشکل مواجه هستند که عمدتا ناشی از خصوص سازی غیراصولی است، در این رابطه بایستی هم اندیشی و تدابیر کاربردی اتخاذ شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: یکی از مشکلات کنونی در حوزه تولید، هزینه های بالا و بهره وری کم در این عرصه است، هنر آن است که منابع را طوری مدیریت کنیم که با کمترین هزینه بهترین نتیجه حاصل شود و بهره وری ارتقا یابد.

دری نجف آبادی تصریح کرد: استان مرکزی در حال حاضر علاوه بر بحث صنعت و اقتصاد با مشکلات دیگری از جمله مباحث زیست محیطی در حوزه آب، خاک و هوا روبرو است که با توجه به اهمیت آن، در این زمینه ها نیز نیازمند برنامه ریزی و اقدام به موقع و صحیح هستیم تا قبل از آن که دیر شود چاره اندیشی صورت پذیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: با توجه به مواجه بودن با محدودیت در منابع و امکانات، شیوه مدیریت این منابع از اهمیت به سزایی برخوردار است و در این حوزه باید نظارت بر مصرف منابع نیز انجام شود.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *