بنیاد برکت ۱۰۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی دراستان قزوین اجرا میکند

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی استاندار قزوین در جلسه بررسی اجرای طرح های مشارکتی با بنیاد برکت که روز یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: از سوی بنیاد برکت ۱۰۰ میلیارد تومان برای مشارکت در اجرای طرح های اقتصادی و تولیدی و گردشگری پیش بینی شده که باید دستگاههای اجرایی طرح های خود را برای اجرا معرفی کنند.

وی افزود: برای ساخت مدرسه و آبرسانی و راههای روستایی و اشتغال در مناطق محروم هم ظرفیت های خوبی وجود دارد که می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار قزوین بیان کرد: به دلیل محدود بودن اعتبارات دولتی برای رفع محرومیت از روستاها باید بخش خصوصی هم فعال شود که ظرفیت اعتباری بنیاد برکت در این راه بسیار تعیین کننده است.

وی اظهارداشت: در حوزه اشتغال و تولید هیچ محدودیتی نداریم و می توانیم مشارکت بنیاد برکت را جلب کنیم به شرط آن که مدیران دستگاههای گزارش دقیقی از ظرفیت های سرمایه گذاری ارائه کنند.

همتی بیان کرد:ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی در استان و نیز انتقال مرکز درمان روانی در راه آهن قزوین از دیگر کارهایی است که باید بررسی لازم برای استفاده از ظرفیت بنیاد صورت گیرد.

طرح TOD در قزوین اجرایی شود

استاندار قزوین اضافه کرد: اجرای طرح TOD در ایستگاه راه آهن برای ایجاد نمایشگاه اقتصادی دراین مکان از کارهای جدیدی است که برای اولین بار در کشور پیاده می شود.

وی گفت: این کار را با مشارکت مردم و اصناف اجرا می کنیم تا فعالیتی جذاب و اقتصادی در جنوب شهر با ایجاد سود مناسب برای مشارکت کنندگان مهیا شود.

نوسازی کاروان سرای آوج و هجیب

همتی یادآورشد: در بخش گردشگری هم بناهای قدیمی خوبی در استان داریم که می تواند نوسازی و بازسازی شده و در اختیار گردشگران قرار گیرد که این طرح ها نیز قابل واگذاری به بخش خصوصی برای احیاست.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *