تراز تجاری کشاورزی تاپایان برنامه ششم توسعه به صفر می رسد

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، حسین صفایی بعد از ظهر پنجشنبه در جریان دیدار با استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه هم اکنون تراز تجاری کشاورزی کشور مثبت است اظهارداشت: در دولت تدبیر و امید تراز تجاری کشاورزی کشور به پنج میلیارد دلار رسید.

وی صفایی، متعادل کردن واردات و افزایش صادرات محصولات کشاورزی را جزو سیاست های وزارت جهاد کشاورزی دانست و افزود:حمایت، تقویت و تکمیل زنجیره تولید در بخش کشاورزی از اولویت های سازمان تعاون روستایی است تا هزینه تولید محصولات کشاورزی کاهش و کیفیت آنها افزایش یابد.

صفایی افزود: ظرفیت ها و توانمندی های شبکه تعاون روستایی کشور بسیار بالاست و اجرای قانون تضمینی خرید از کشاورزان مهمترین وظیفه تعاونی های روستایی کشور است.

وی گفت: خود اتکایی و خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک مانند گندم و کلزا جزو سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بوده و خرید تضمینی و حمایتی محصولات کشاورزی در این راستاست .

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: واردات سالانه حدود چهار میلیارد دلار دانه روغنی به کشور رقم قابل توجهی است و در این راستا افزایش سطح زیر کشت و تولید دانه روغنی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

صفایی اظهارداشت: امسال آذربایجان غربی نیز در این زمینه با افزایش ۱۰ برابری سطح زیر کشت و تولید دانه روغنی کلزا جزو استان های پیشرو کشور در تحقق این اهداف است.

وی بیان کرد: بحران آب، فناوری، مشارکت، بهره وری و بازار از مهمترین چالش ها و مشکلات صنعت کشاورزی کشور است و سازمان های تعاون روستایی با بالا بردن مشارکت های کشاورزان باید در رفع این بحران ها نقش خود را ایفا کنند.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *