تعطیلی شهربازی«کیو» صدای استاندار را درآورد/انتقاد از برخی مدیران

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان در سخنانی با انتقاد از عدم تعیین تکلیف میدان اسب سواری خرم آباد اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰ تا ۱۲ سال بوده که هشت هکتار زمین وسط شهر به حال خودش رها شده که مردم از آن نمی توانند استفاده کنند.

از عدم احیای دهکده المپیک تا تبدیل مدارس به مکان تجمع معتادان

وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای این پروژه از طریق ماده شش، ۱۸ و ۲۷ برای تعیین تکلیف این پروژه عنوان کرد: مدیران باید اینگونه ظرفیت ها را تعیین تکلیف کنند و اینکه ظرفیتی در وسط خیابان باقی بماند و مردم از آن نتوانند استفاده کنند مطلوب نیست و باید تعیین تکلیف شود.

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ۲۷۰ هکتار زمین در دهکده المپیک وجود دارد گفت: قانون گذار به ورزش و جوانان اجازه داده که از این ۲۷۰ هکتار زمین ۷۰ هکتار به فروش برسد و بقیه پروژه ها تکمیل شود.

بازوند با طرح این سوال که تا کی باید منتظر باشید که دولت سالی دو میلیارد تومان اعتبار بدهد تا بتوانید این دهکده را احیا کنید گفت: حداقل ۷۰ تا ۸۰ هکتار از این مجموعه به مزایده گذاشته شود و بقیه پروژه ها تکمیل شوند.

وی با تاکید بر اینکه حوزه ورزش و آموزش و پرورش استان ظرفیت های فراوانی برای واگذاری پروژه های خود دارند گفت: ما مدرسه می سازیم بعد از دو سال تخریب می شود و بلااستفاده باقی می ماند و به محل تجمع معتادان تبدیل می شود.

استاندار لرستان با تاکید بر واگذاری این فضاهای آموزشی، مدارس اضافه و بلااستفاده در استان گفت: این فضاها بیت المال بوده و برای آنها پول هزینه شده و باید تعیین تکلیف شوند.

مدیری که ۱۰ دقیقه برای بررسی ماده ۲۷ وقت نمی گذارد

بازوند با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم بیت المال اینگونه از بین برود و آنها را باید تبدیل به احسن کنیم افزود: مدیر کل به راحتی در گزارش خود اعلام می کند که ما پروژه برای واگذاری به بخش خصوصی در قالب ماده ۲۷ نداریم و این در حالیست که من «قسم می خورم» این مدیر کل ۱۰ دقیقه برای این موضوع وقت نگذاشته است.

وی با بیان اینکه این مدیر فقط به خاطر سوال بازرسی و دیوان محاسبات به راحتی می نویسد که ما پروژه برای واگذاری ندارم گفت: در این راستا سازمان برنامه و بودجه استان عینا نامه این مدیران را برای وزیر مربوطه ارسال کند که مدیر کل شما می گوید ما پروژه برای واگذاری در قالب ماده ۲۷ نداریم.

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ما در حاضر حدود هفت هزار میلیارد تومان پول می خواهیم که پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم افزود: این در حالیست که پروژه های نیمه تمام تنها پروژه های ملی و استانی شده بود و شامل پروژه های ملی بزرگ نمی شود.

بازوند با بیان اینکه در حال حاضر پول نداریم، چقدر باید این پروژه ها نیمه کاره بمانند؟ تصریح کرد: در حال حاضر استنباط من این بوده که در قالب ماده ۲۷ بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ پروژه در استان برای واگذاری وجود دارد.

مقاومت مدیران برای واگذاری پروژه ها

وی با بیان اینکه هیچ مدیری جرات نمی کند وارد ماده ۲۷ شود افزود: این ماده ۲۷ ظرفیت و ساز و کار مطلوبی برای اتمام پروژه های نیمه تمام است.

استاندار لرستان با اشاره به سلف سرویس نیمه کاره ورزش و جوانان لرستان در شهرستان بروجرد گفت: این سلف سرویس را ورزش و جوانان می خواهد احداث کند تا غذا بفروشد، من نمی دانم اداره کل ورزش و جوانان وظیفه اش فروش غذا است یا اینکه خوابگاه درست کند؟

بازوند با طرح این سوال که چرا بخش خصوصی نباید این پروژه ها را احداث کند؟ گفت: بخش خصوصی می تواند سالن احداث کند، رستوران احداث کند، خوابگاه درست کند و بعد آن را کرایه بدهد.

وی با طرح این سوال که مدیران چرا در این زمینه مقاومت می کنند؟ گفت: البته ورزش و جوانان در واگذاری پروژه ها در قالب ماده ۲۷ خوب کار کرده است اما مدیران در مقابل این کار مقاومت می کنند.

استاندار لرستان با بیان اینکه برخی مدیران به این کار اعتقاد ندارند ادامه داد: اقتصاد مقاومتی را نمی شود تعریف کرد و چارچوبی برای آن مشخص کرد اما مدیران دولتی ما در مقابل اقتصاد مقاومتی مقاومت کنند و پروژه هایی که می شود توسط بخش خصوصی اجرا شود را به این بخش ندهند.

تعطیلی شهربازی «کیو» صدای استاندار را هم درآورد

بازوند با اشاره به اینکه پارک شاپوری که در شهر خرم آباد در حال احداث است یک کافی شاپ داشت گفت: هرچه به شهردار خرم آباد گفتیم این کافی شاپ را واگذار کند، چرا پول خودت را برای ساخت کافی شاپ می دهی؟ این پروژه را به بخش خصوصی واگذار کنید، می گوید ساز و کار آن بد است و شورای شهر اجازه نمی دهد.

وی با بیان اینکه شهرداری در حال حاضر با این شرایط بی پولی خودش این کافی شاپ را می خواهد بسازد و آن را به بخش خصوصی بفروشد ادامه داد: چرا از همان ابتدا این واگذاری صورت نمی گیرد؟ خیلی از شهرداری ها این کار را انجام می دهند.

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود همچنین با طرح این سوال که آیا هتل داری وظیفه شهرداری است؟ بیان داشت: شهرداری به جای اینکه به مشکلات شهر رسیدگی کند باید تمام وقت خود را برای نگهداری از هتل شهرداری بگذارد و این در حالیست که می تواند آن را به بخش خصوصی واگذار کند.

بازوند همچنین با انتقاد از تعطیلی شهربازی های خرم آباد بیان داشت: شهر بازی روبروی دریاچه «کیو» چرا چند سال بوده که تعطیل است؟ چرا به بخش خصوی واگذار نمی شود؟

وی بیان داشت: سال گذشته این شهربازی تعطیل بود، گفتیم چرا تعطیل است گفتند که ۱.۵ میلیارد تومان فردی که قبلا این شهربازی را اجاره کرده از شهرداری می خواهد و شهرداری این پول را ندارد که پرداخت کند، آیا سه سال مطلوب بوده که این شهربازی تعطیل باشد؟ هرکسی به پارک «کیو» می رود می پرسد که چرا شهربازی تعطیل است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه اگر شهرداری توان اداره شهربازی را ندارد به بخش خصوصی آن را واگذار کند ادامه داد: اگر ۱.۵ میلیارد را ندارد با بخش خصوصی توافق کند که اول آن را پرداخت کند تا به فرد قبلی پرداخت شود.

بازوند با طرح این سوال که شهربازی «کیو» چند سال باید تعطیل باشد؟ گفت: این در حالیست که این شهربازی متقاضی دارد و جالب این است که برای واگذاری مقاومت صورت می گیرد.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *