جمعیت حاشیه شهر مشهد رشد ۲۵ درصدی داشته است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، رمضانعلی فیضی صبح دوشنبه در نطق پیش از دستور ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، با اشاره به مشکلات کلانشهرها و اقدامات صورت گرفته برای خدمات رسانی به آن ها اظهار کرد: اگر به جمعیت کلانشهرهای ایران نگاه کنیم جمعیت حاشیه نشین مشهد هم رده جمعیت قم، قزوین و ۱۰ استان کشور است و این جمعیت در سال گذشته رشد ۲۵ درصدی داشته که موجب افزایش آسیب های اجتماعی و بیکاری شده است.

وی افزود: تا کنون اقدامات زیادی انجام شده اما این اقدامات در سال های گذشته مقطعی بوده و مشارکت مردمی لحاظ نشده است. بیشتر اقدامات از نوع دخالت کالبدی صرف بوده و توانمندسازی ساکنان و ایجاد زیرساخت های لازم در این مناطق مغفول مانده است . 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: فعالیت های موازی و فقدان متولی خاص باعث شده تا کنون نتیجه ثمربخشی از فعالیت های انجام شده در این مناطق را شاهد نباشیم.

رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه ساماندهی سکونت گاههای غیررسمی از اختیارات شهرداری خارج بوده و نیازمند ساختاری قوی تر با همکاری تمام دستگاه ها است گفت: در هفته پدافند غیر عامل قرار داریم و وجود سکونت گاههای غیر رسمی در حاشیه شهر یک موقعیت خطرناک را به وجود آورده  که ظرفیت بالایی برای اقدامات بحران زا دارد.

وی ادامه داد: دستگاه های مختلف در کنار شهرداری باید وارد کار شوند و تغییر رویکرد از روش های سنتی به رویکردی بازآفرینی داشته باشیم.

فیضی ابراز کرد: از جمله برنامه های مفید که نیاز به پیاده سازی در  مناطق حاشیه شهر دارد، می توان به توانمند سازی گروههای ذینفع، تعیین تکلیف اراضی بلاتکلیف، تغییر ماهیت شهرسازی مناطق، تعریض و بازگشایی معابر اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *