خون شهدا ضامن بقای انقلاب است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر پنج شهید تازه تفحص شده و دو شهید مدافع حرم با اشاره به اینکه خون هر شهیدی که به زمین ریخته می‌شود وظیفه سنگینی بر روی دوش ما قرار می‌گیرد، اظهار داشت: امروز همه برای تجلیل مقام شهید آمده‌اند و این در حالی است که باید توجه داشت که شهدا نیاز به تجلیل ندارند بلکه این ما هستیم که به شهدا نیاز معنوی داریم.

وی با بیان اینکه شهدا با راضی کردن پدر و مادر و همسر خود برای رفتن به جبهه‌های حق علیه باطل از روی زمین انقطاع کرده و روحشان به ملکوت اعلی پیوسته است، افزود: حج‌، روزه و اعتکاف از جمله عباداتی هستند که انسان با انجام آنها منقطع می‌شود و با این عبادات خداوند انسان‌ها را رهنمون می‌سازد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه پیام شهدا برای ما پیام انقطاع است، تصریح کرد: از این رو در این راستا شهدا برای ما وظیفه‌ای را تعریف کردند و آن وظیفه این است که در برابر هر گونه ظلم ایستادگی کنیم و برای دفاع از آرمان‌های اسلام و انقلاب بکوشیم.

وی با بیان اینکه تجلیل کنندگان مقام شهدا با روحیه انقلابی آرزوی شهید شدن را دارند، ادامه داد: قرآن می‌گوید کسانی از شهدا تجلیل می‌کنند که راهشان راه شهدا بوده و منتظر همان سرنوشت شهدا هستند و عهد می‌بندند که راه شهدا را تا آخرین قطره خون خود ادامه دهند.

آیت‌الله مهدوی با اشاره به اینکه شهدا به عهد و پیمانی که بسته بودند عمل کردند، ابراز داشت: اما ما باید بررسی کنیم که تا چه حد دین خود را ادا کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: خون شهدا ضامن بقای انقلاب و تضمین کننده هوای پاک در اذهان و اجرای معروفات در سطح جامعه است.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *