در تابستان مراقب سلامت و زیبایی پاهایتان باشید

به نقل از پرتال خبر در سلامت و پزشکی : 

وب‌سایت همشهری شش و هفت – مهتاب خسروشاهی: فصل تابستان باید از چند جنبه مراقب سلامت پا بود. به این دلیل که این فصل، وی‍ژه پوشیدن کفش صندلی است و به همین دلیل پا و سلامتی آن بیش از هر زمان دیگری مورد توجه است. به سلامتی و زیبایی‌ پاهای‌تان اینطور توجه کنید.

 

مراقبت از پا در تابستان 

 هر روز بشویید


 اگر هر روز هم حمام نمی‌روید، ‌اما هر روز بعد از بازگشتن به خانه، کف پا تا مچ را با آب ولرم و صابون بشویید و خشک کنید. به این ترتیب ذرات باقی مانده ناشی از عرق، باعث بوی نامطلوب و بیماری‌های متعدد پا نشده و از سوی دیگر اگر کفش صندل پوشیده‌اید، ‌آلودگی کوچه و خیابان روی پاها باقی نمی‌ماند.

  سنگ پا مهم است

حتما کف پای‌تان را در حمام سنگ پا بکشید. این کار باعث لایه‌برداری از پوست کف پا و تمیز شدن آن می‌شود.

  از کرم استفاده کنید

 بعد از هر بار حمام کردن  یا شستن پا، رطوبت طبیعی کف پا کاهش پیدا می‌کند. همین مساله زمینه‌ساز ترک خوردن پاشنه پا است. بعد از کرم زدن، جوراب بپوشید تا کرم کاملا به خورد پا برود.

 شست‌وشوی وی‍ژه

این هم گزینه دیگری برای تمیز کردن و ماساژ دادن پا‌ست. با این کار هم پا تمیز و شفاف شده و هم اینکه خوشبو می‌شود. یک عدد لیموترش تازه را با یک سوم قاشق چای‌خوری نمک در نیم لیتر آب حل کنید و آن را در ظرف مناسب بریزید و پاها را تا مچ داخل آن قرار دهید.آنگاه با دست پاها را ماساژ بدهید.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *