دهمین جشنواره زیر سایه خورشید در یزد برگزار می‌شود

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشستی خبری از برگزاری دهمین جشنواره زیر سایه خورشید همزمان با سراسر کشور در استان یزد خبر داد و اظهار داشت: جشن بزرگ و اصلی زیر سایه خورشید روز پنج‌شنبه ۱۳ مردادماه برگزار می شود.

وی عنوان کرد: جشنواره زیرسایه خورشید به یک جشنواره بین المللی تبدیل شده است و در حال حاضر علاوه بر برگزاری آن در ۷۰۰ شهر کشور، ۱۵۰ شهر در خارج از کشور نیز میزبان برگزاری این جشنواره هستند.

مهدوی نژاد با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این جشنواره، مردمی برگزار شدن آن است، یادآور شد: در حال حاضر بالغ بر ۳ هزار تشکل مردمی در کشور متولی برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید هستند.

دبیر کمیته فرهنگی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان یزد یادآور شد: خادمان رضوی نیز در قالب این جشنواره به استان‌های مختلف کشور سفر می‌کنند.

وی در مورد هزینه پرتال خبرزاری این جشنواره نیز بیان کرد: این جشنواره به صورت مردمی و با کمک خیران و دوستداران و ارادتمندان اهل بیت (ع) برگزار می‌شود و در استان یزد نیز شاهد حضور خیران برای برگزاری این مراسم بوده‌ایم.

مهدوی نژاد ادامه داد: سال گذشته در استان یزد بیش از ۴۰ هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند و به طور امسال نیز شاهد حضور گسترده مردم این استان در جشنواره زیر سایه خورشید خواهیم بود.

وی تاکید کرد: این جشنواره یک حرکت فرهنگی معنوی و مقدس است و به هیچ جریان و گرایشی تعلق ندارد بنابراین از تمام علاقمندان اهل بیت (ع) به ویژه امام هشتم شیعیان دعوت می‌شود تا در برنامه‌های این جشنواره  حضور یابند.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *