راهنمای سفر به قشم سرزمین شگفتی ها

نوروز در حال نزدیک شدن است و ممکن است شما بخواهید برنامه‌ای برای سفر چند روزه نوروزی بچینید. اما هنوز هم نمی‌دانید کجا بروید.
از طرفی سرزمین ما ایران پر است از مکان های دیدنی شگفت انگیز مثل قشم. شاید ندانید اما قشم بیش از 10 جاذبه گردشگری معروف دارد که اکثر آن‌ها ساخته دست خود طبیعت است. از جنگل های حرا بگیرید تا دلفین های هنگام تا خانه های محلی با غذاهای دریاییشان.
بر طبق اطلاعات سایت قشم گردی برای اینکه به قشم سفر کنید، چند راه دارید:
1- مسیر هوایی که کمی هزینه بر اما سریعتر است.
2- مسافرت با قطار که هزینه کمتری لازم دارد و البته لذت خودش را دارد.
3- مسافرت با اتوبوس که هزینه کمتری نسبت به قطار دارد، زمان سفر مساوی است با زمان سفر با قطار اما خب دردسرهای خودش را دارد.
4- مسافرت با ماشین شخصی که برای برخی بر دیگر روش‌ها ترجیح دارد.
بعد از اینکه به قشم رسیدید، باید به فکر جایی برای اقامت باشید. برای اقامت هم 4 راه پیش روی شماست:
1- اقامت در هتل که هزینه خودش را دارد و ممکن است برای برخی مقرون به صرفه نباشد. با این حال خدمات و امکانات خوبی ارائه می‌شود.
2- اجاره یک سوئیت که انتخاب خوبی برای تعداد نفرات زیاد است. هزینه تقریبا کمتری نسبت به هتل دارد. همچنین خدمات کمتری هم ارائه می‌شود.
3- اقامت در اقامتگاه های بوم گردی قشم. این اقامتگاه ها یک سری خانه های روستایی هستند که افراد محلی آن‌ها را اداره می‌کنند. این افراد آموزش می‌بینند و دارای مجوز از طرف سازمان منطقه آزاد قشم هستند.
هزینه اقامت در این اقامتگاه ها به شدت کمتر از سایر موارد بالاست و می‌توانید با دستپخت زنان محلی غذای دریایی میل کنید. راهنمایی افراد محلی هم از مزایای اقامت در اینگونه مکان‌هاست.
4- اقامت در چادر که هزینه آن سفر است. شما می‌توانید تقریبا هرجا که خواستید چادرتان را برپا کنید. اما از مزایای حمام و دیگر امکانات بهره‌ای نخواهید برد.
در قشم برای خرید انتخاب های زیادی وجود دارد. شهر قشم و درگهان هر کدام پر است از بازارها و پاساژهایی که جان می‌دهد برای گشت و گذار و البته خسته شدن!
مهمترین مراکز خرید شهر قشم مجتمع سیتی سنتر قشم است و بازارهای ستاره و پردیس و بازار قدیم قشم هستند.
درگهان هم که همه بازارهای آن کنار هم قرار دارند و مهمترینشان بازار دریا، دو دولفین، و نور و… هستند.
اما غذا چه؟ در قشم جا برای خوردن زیاد است. از غذاهای ایرانی گرفته تا انواع پیتزاها و غذاهای دریایی و محلی. بهترین رستوران‌هایی می‌توانید بروید در قشم شامل فست فودهای بازار سیتی سنتر است. رستوران‌های پشت بازار پردیس مانند کبابی کردستان.
در درگهان هم بهترین رستوران‌ها و فست‌فودها، رستوران خلیج فارس و رستوران گلدن فود و البته رستوران ایران زمین هستند.
برای گشت و گذار و طبیعت گردی هم قشم پر است از اینجور جاها، از پارک کروکودیل نوپک قشم در اتوبان قشم درگهان گرفته تا دلفین های هنگام و غارهای تاریخی خربس و دره ستاره ها و غار نمکدان در غربی ترین نقطه جزیره قشم.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *