ساخت مجتمع فرهنگی هنری رفسنجان آغاز می شود

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، حمید ملانوری عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح دومین جشنواره خوشنویسی استان در رفسنجان اظهار داشت: شهرستان رفسنجان در حوزه فرهنگ و هنر دارای سابقه دیرینه ای است و در حقیقت در همه رشته ها انسانهای بزرگ و هنرمندان فاخری دارد از جمله در زمینه های خوشنویسی، سینما، تئاتر هنرهای تجسمی و … همچنین در حوزه قلم نویسندگان صاحب نامی در کشور و خارج از کشور از رفسنجان هستند که صاحب نام و ارزش هستند که این افراد موجب افتخار و ارزش برای شهرستان هستند.

وی افزود: ما اعتقاد داریم که اگر اتفاقی در حوزه توسعه قرار است بیفتد اصل بر این است که برنامه ها با پیوست فرهنگی اجرا شوند و فرهنگ و هنر ابزار کار فرهنگی است که باید در اولویت باشد.

وی تصریح کرد: مردم ما به نشاط نیاز دارند و بینش و درک صحیحی می خواهند و به شناخت دنیای اطراف و منابع خدادادی برای توسعه و پیشرفت خود و جامعه شان نیاز دارند و چیزی که می تواند که این درک، بینش و آگاهی را بالا ببرد ابزار هنر است که در بحث فرهنگی بسیار ارزشمند است.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه اقتصاد، اشتغال، امنیت و آسیب های اجتماعی دغدغه مردم و مسئولان است، افزود: رهبر معظم انقلاب همواره بر اقتصاد مقاومتی و مردمی شدن اقتصاد و مشارکت مردم در این حیطه تاکید دارند و باید این مشکلات با پیوست برنامه های فرهنگی حل شود.

ملانوری تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد مصوبات جلسات منتج به اقدامات فرهنگی می شود در مورد طلاق، اعتیاد، اقتصاد، سیاست و … به فرهنگ سازی نیاز داریم.

وی بیان کرد: چگونگی اجرای کار فرهنگی نیاز به اندیشه و تدابیر دارد چرا که کارفرهنگی که با سرنوشت مردم سر و کار دارد.

ملانوری ادامه داد: علاقمندیم در حوزه فرهنگی و هنری اقدامات خوبی انجام شود که در طی سه سال اخیر انجام شده و هنوز نیاز به زیرساختهایی جدی تر و بودجه و امکانات و نیروی خلاق و خوب داریم.

ملانوری ادامه داد: مجتمع فرهنگی شهرستان که چند سال نیمه کاره بوده و به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شده بود که طی مذاکره با بخش خصوصی قرار شد طی روزهای آینده اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در این رابطه هزینه کند و بخشی از آن راه اندازی شود و سال دیگر هم همین مقدار هزینه شود تا یک مجتمع فرهنگی هنری شکیل در شان هنرمندان و جامعه فرهنگی و هنری برای برگزاری برنامه های فرهنگی هنری ساخته شود.

وی افزود: در حوزه موسیقی، تئاتر و … نیز ورود کردیم تا با کمک بخش خصوصی و اعتبارات دولتی زیرساخت های فرهنگی هنری در شهرستان را تکمیل و بیشتر کنیم.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: ساخت مجتمع فرهنگی هنری رفسنجان که چندین سال متوقف شده بود کار اجرایی آن به زودی دوباره آغاز می شود و امیدواریم با سرعت پیش برود.

ملانوری با استقبال از میزبانی از جشنواره دوسالانه خوشنویسی استان، یادآور شد: این جشنواره ها به رونق هنر کمک می کنند چرا که هنر خوشنویسی، هنر ممتاز است و استفاده های اجتماعی و معنوی می توان از هنر خوشنویسی ببریم و اهالی این هنر هم باید برنامه ریزی در حوزه توسعه فرهنگ انجام دهند.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *