سامسونگ رسما وظیفه ی ساخت صفحه نمایش آیفون های ۲۰۱۷ را عهده دار شد

همکاری اپل و سامسونگ

خبرگزاری کشور چین به تازگی با استناد به مصاحبه اش با یک کارشناس کره ی جنوبی مدعی شده است که دو شرکت اپل و سامسونگ با عقد یک قرار داد ۳ ساله وظیفه ی تامین صفحه نمایش هایی از نوع OLED را که قرار است در آیفون های آینده به کار روند را رسما به شرکت سامسونگ واگذار کرده اند البته از شنیدن این خبر خیلی هم به وجد نیامدیم و چند هفته ای است که خبرهایی راجع به همکاری اپل و سامسونگ برای ساختن صفحه نمایش های  آیفون به گوشی می رسد.

اما با تایید این شایعات توسط یک خبر گذاری چینی علاوه بر وجهه ی رسمی ای که به همکاری اپل و سامسونگ بخشیده شد جزییاتی را نیز برای کارشناسان و کاربران روشن نمود ، به گفته ای این خبر گزاری چینی اپل طی این قرار داد  وظیفه ی تامین چیزی در حدود ۱۰۰ میلیون صفحه ی نمایش AMOLED را به سامسونگ محول کرده است علاوه بر این گفته شده است که صفحه نمایش های مذکور قرار است تا در آیفون سال ۲۰۱۷ به کار روند که می توان گفت قرار است این صفحات نمایش AMOLED در آیفون ۷s و یا ۷s Plus و یا هر نام دیگری که اپل بر روی گوشی های سال ۲۰۱۷ خود بگذارد به کار خواهند رفت.

نکته ی دیگری این است که فقط گوشی های ۵.۵ اینچی سال ۲۰۱۷ شرکت اپل به صفحه نمایش های AMOLED مجهز خواند بود ، حداقل تا اینجای کار که اینطور به نظر می رسد ، کارشناسان معتقدند که صفحه نمایش های ساخته شده از نوع انعطاف پذیر نخواهند بود ، آنها می گویند درست است که اخیرا پتنتی از سامسونگ منتشر شد که نشان می داد این شرکت در حال طی مراحل پایانی ساخت یک صفحه ی نمایش انعطاف پذیر است اما گمان نمی رود که این نوع صفحه ی نمایش به مرحله ساخت در تعداد کلان رسیده باشد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

خبرها

لینک مطلب

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *