شناسایی رانندگان متخلف ناوگان حمل و نقل کالا از طریق گشت نامحسوس

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه تشریک مساعی کنترل نرخ حمل بار در استان های همدان و کردستان به منظور پیشگیری از فرار بار و حمل بار بدون بارنامه ظهر سه شنبه در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان تشکیل شد.

مصطفی پناهنده در این جلسه گفت: هدف نهایی از این نشست همسان سازی نرخ ها در بخش کالا و در استان های هم جوار در غرب کشور و الزام شرکت های حمل و نقل کالا به صدور بارنامه با نرخ مشابه است.

وی بااشاره به اهمیت کنترل بارنامه ها بر یکسان سازی نرخها در بخش حمل کالا تاکید کرد و گفت: نرخها باید در راستای حمایت از شرکتهای حمل بار و رانندگان کنترل و تعدیل شوند.

پناهنده با اشاره به اینکه هیچ باری بدون بارنامه نباید حمل شود، افزود: این کار موجب افزایش تعداد بارنامه های صادره و در نتیجه افزایش کارکرد راننده و موجب  افزایش سوخت اختصاصی بر اساس طرح پیمایش خواهد شد.

وی نظارت بر نرخ حمل کالا را بر اساس مستندات واقعی ثبت شده ضروری خواند و افزود: چنانچه راننده طی مسیری کالا را بدون بارنامه حمل کرده باشد مرتکب تخلف شده واین تخلف موجب طرح در کمیسیون تخلفات خواهد بود.

معاون حمل و نقل  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان عنوان کرد: شناسایی رانندگان متخلف از طریق گشت های نا محسوس، دوربین ها ی کنترل جاده ای و سیستم های هوشمند اعمال و با نظارت های دقیق  همپوشانی لازم صورت خواهد گرفت.

پناهنده با توجه به نظرات شرکت کنندگان در جلسه و تاکید مدیران انجمن صنفی کالا در دو استان، عنوان کرد: باید تدبیری اتخاذ شود تا نرخ حمل با توجه به نوع بار، مسیر و نوع ناوگان حمل بار تعیین  شود تا در حق هیچ شرکت و یا راننده ای اجحافی صورت نگیرد.

وی در راستای تخلفات انجام شده توسط برخی از رانندگان یا شرکت ها گفت: رسیدگی به بارنامه های دارای مغایرت در کمیسیون ماده ۱۲ در حال پیگیری است و نظارت دقیق در این امر به خوبی صورت می گیرد.

پناهنده اضافه کرد: با توجه به اهداف بلند مدت برای کنترل و دقت در امر جابه جایی کالا و استفاده از تکنولوژی در آینده نزدیک دستگاه های WIM(توزین در حال حرکت)   در سطح جاده ها افزایش می یابد.

معاون حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان به تلاش برای حذف قانونی دلالان از سیستم حمل بار اشاره کرد و افزود: باید تدابیری اتخاذ شود که راننده و صاحب کالا خود به دریافت بارنامه تمایل داشته و حمل بار بدون واسطه و در جهت ارزش گذاری به قوانین جاری صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *