شهرک های صنعتی کردستان محل دپوی کالای قاچاق شدند

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، رضا میرزایی در کارگروه استانی پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور در سنندج گفت: در طی چند سال گذشته هزار و ۸۳ نفر دراستان به دلیل آسیب های ناشی از قاچاق کالا به دلیل تعطیل شدن واحدهای تولیدی، بیکار شدند.

وی عنوان کرد: متاسفانه اطلاع پیدا کردیم تعدادی از افراد هم در شهرک های صنعتی با عناوین مختلف وام هایی دریافت کردند ولی  آنرا در امور تولیدی هزینه نکردند و این مهم باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی اظهارداشت: تعدادی از واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی تعطیل شدند و تعدادی هم با ۵۰ درصد ظرفیت کار می کنند و دراین حوزه به شدت مشکل داریم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان ادامه داد: شهرک های صنعتی استان یکی از مکان هایی است که به محل دپوی کالاهای غیرمجازو قاچاق تبدیل شده است به گونه ای که بیش از دو میلیارد تومان کالای دخانی سال گذشته در یکی از شهرک های صنعتی استان دپو شده بود.

میرزایی بیان کرد: می طلبد دستگاه های نظارتی و تعزیرات با بازدید های مکرر خود اقدامات پیشگیرانه در راستای مواردی هم چون مورد مذکور انجام دهند.

وی اظهارداشت: از آنجا که در استان های مرزی هم چون کردستان ۷۰، ۸۰ درصد کالاهای آرایشی و بهداشتی موجود درآن قاچاق هستند لذا برخورد در سطح عرضه با این نوع محصولات بسیار مشکل است.

وی ادامه داد: پوشاک بچه جزو کالاهای مجازی است که از معابر کولبری اجازه ورود را دارند ولی اگر این کالاها استاندارد نیستند و آسیب و ضرری برای مصرف کنندگان داشته و دارد اعلام تا جزو لیست کالاهای ممنوعه قرار داده شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان با اشاره به طرح ساماندهی بازارچه های موقت مرزی گفت: این طرح از سوی استان تهیه و به مرکز ارسال و تایید هم شده است اکنون تنها ابلاغ آیین نامه آن مانده که امیدواریم هرچه زودتر انجام شود.

میرزایی ادامه داد: با ابلاغ این آیین نامه واجرایی شدن این طرح مشکلات حوزه قاچاق  کاهش می یابد و حجم کاری نیروی انتطامی به حداقل می رسد.

وی با اشاره به اینکه در چهارماهه امسال هفت مرحله انهدام کالای قاچاق در استان داشتیم، گفت: دو مرحله این انهدام ها مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی قاچاق بوده است.

وی عنوان کرد: لوازم آرایشی و بهداشتی به ارزش ۶۵۵ میلیون و ۷۴۲ هزار تومان و مواد غذایی به ارزش یک میلیارد و ۹۳۱ میلیون و ۹۲۱ هزار تومان در این چهار ماه منهدم دراستان منهدم شد.

 دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان میزان کشفیات لوازم آرایشی و بهداشتی دراستان در چهار ماهه امسال را ۷۵۴ هزار قلم  خواند و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۲ افزایش داشته است.

میرزایی عنوان کرد: در این مدت یک میلیون و ۱۷۸ هزار و ۹۸۶ قلم داروی قاچاق دراستان کشف شده  که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد:  ۳۵ هزار و ۶۹۰ کیلوگرم برنج با ۵۸ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته و ۵ هزار و ۴۴۰ کیلوگرم چای  با ۳۰ درصد کاهش در چهارماهه امسال دراستان کشف شده است.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *