طرح وقف قرآن و کتاب‌های اسلامی در استان بوشهر اجرا شد

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، عبدالرضا عالی‌پور با بیان اینکه استان بوشهر دو سال پیاپی به عنوان استان برتر از طرف شورای قرآنی کشور معرفی شده است اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه فعالیت‌های قرآنی از رتبه بالایی در بین استان‌ها برخوردار است.

وی استان بوشهر را در حوزه قرآنی در کشور از استان‌های برتر دانست و افزود: استان بوشهر در حوزه قرآنی ظرفیت‌ها و استعدادهای خوبی دارد و در سطح کشور جزو استان‌های ممتاز است.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر موفقیت یاد شده را نتیجه تلاش و فعالیت‌های تشکل‌های قرآنی استان بوشهر دانست و گفت: طرح وقف قرآن و کتاب‌های اسلامی برای نخستین بار در استان بوشهر اجراء شد که در اجرای این طرح  از مردم درخواست  شده کتاب‌های موردنظر که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد  به پایگاه‌های جمع آوری نذورات برای استفاده دیگران تحویل دهند.

عالی‌پور با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات قرآنی و طرح باقیات صالحات در استان بوشهر  تصریح کرد: برای نخستین بار در استان بوشهر سامانه جامع اطلاعات قرآنی و طرح باقیات صالحات راه‌اندازی شد.

وی، با تاکید بر اهداف راه اندازی سامانه جامع اطلاعات قرآنی استان بوشهر افزود: آمار دقیق فعالان قرآنی در استان بوشهر از اهداف راه اندازی طرح سامانه جامع اطلاعات قرآنی و  گسترش فرهنگ نذر و وقف کتاب‌های قرآنی و اسلامی از اهداف اجرای طرح باقیات صالحات است.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *