غار علیصدر برند گردشگری استان همدان است/تلاش برای توسعه زیرساختها

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا عراقی ظهر یکشنبه در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه غار علیصدر برند گردشگری استان همدان است، اظهار داشت: هیچ چیز نمی‌تواند به غار علیصدر خدشه وارد کند و بهره‌برداری این طرح باید انجام شود.

وی با بیان اینکه ۲۵ سال پیش ساختاری برای علیصدر تعریف شده که در حال اجرا است، ادامه داد: براساس قانون هیچ مشکلی برای ساختار غار وجود ندارد و با هیچ حرف و چالشی نمی‌توان به بهره‌برداری طرح علیصدر خدشه‌ وارد کرد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه در رابطه با موضوع علیصدر قانون هر تصمیمی بگیرد همان اجرا خواهد شد، ادامه داد: سازمان‌های بازرسی بهترین گزارش را از شرکت سیاحتی علیصدر ارائه دادند.

عراقی با تاکید بر اینکه گردشگری استان همدان حساس است، ادامه داد: بهره‌برداری از غار علیصدر در حوزه عمرانی است و آینده مشخصی دارد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه باید در غار علیصدر بهترین خدمات ارائه شود، تاکیدکرد: رسانه‌ها وارد چالش نشوند چراکه برای ورود گردشگر به استان باید نقاط قوت را گفت و باعث دلسردی گردشگران نشد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه محورهای گردشگری در همدان نیازمند همت همگانی است و باید زیرساخت‌های آن را فعال کرد، افزود: برای محورهای گردشگری همدان باید اعتبار شهرستانی و ملی در نظر گرفته شود.

معاون امور عمرانی استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه تولیدکنندگان و متولیان گردشگری باید کالای با کیفیت ارائه و با مردم به بهترین شکل برخورد کنند، گفت: زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری استان همدان در حال به نتیجه رسیدن است.

عراقی بااشاره به آغاز فعالیت قطار همدان، عنوان کرد:: از دوم مردادماه به مدت دو روز در هفته و به صورت رفت و برگشت با قطار سفر از همدان به مشهد انجام خواهد شد  و در آینده نزدیک نیز هر روز به تهران سفر انجام می‌شود.

وی باتاکید بر اینکه آژانس‌های مسافربری باید درزمینه جابجایی مسافر با قطار فعال شوند، گفت: طرح جامع گردشگری استان همدان با میراث فرهنگی پیگیری می‌شود و در حال اضافه کردن هتل در استان همدان هستیم.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *