فرصت های شغلی آبادان حق مسلم جوانان این شهر است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

عامر کعبی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: از وزیر اقتصاد می خواهیم تا در زمینه ساماندهی فرصت های شغلی موجود در این شهرستان به منظور به کارگیری جوانان تحصیل کرده و جویای آبادانی در پروژه های مختلف، تذکرات و دستورات لازم را به سازمانهای تحت نظارت این وزارتخانه ارائه کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: استخدام نیروهای بومی در دروازه های ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند که زیر نظر ناظر گمرکات استان خوزستان است به جوانان متخصص و بومی آبادان و خرمشهر تعلق دارد. 

کعبی همچنین با اشاره به پروژه فاز دوم پالایشگاه آبادان اظهار کرد: شورای اشتغال شهرستان مسئولیت نظارت بر جذب نیروی بومی برای این پروژه عظیم را بر عهده دارد و تاکید ما بر استفاده از نیروهای بومی است. 

وی از فرمانداری آبادان خواست تا نظارتهای خود را در زمینه نحوه جذب و به کارگیری نیرو در این پروژه را بیشتر کرده و گزارشی از روند به کارگیری نیروهای کار در این پروژه را ارائه کند. 

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته جمع زیادی از جوانان آبادان در اعتراض به جذب نیروهای غیر بومی در پروژه های مختلف از سوی سازمان منطقه آزاد اروند در مقابل فرمانداری این شهر اجتماع کردند. 

براساس مصوبه شورای اشتغال شهرستان آبادان مقرر شد تا اداره کار و امور اجتماعی نسبت به طراحی سایتی به جهت نام نویسی افراد جویای کار برای اشتغال در فاز ۲ پالایشگاه آبادان (طرح تثبیت تولید) اقدام کند که متاسفانه تاکنون این کار انجام نشده است. همچنین طبق مصوبه این شورا قرار بود تا موضوع جذب نیرو پس از نامنویسی افراد در سامانه مذکور و به فراخور تخصص های مورد نیاز از سوی شرکت ملی ساختمان به انجام برسد که این اقدام در پیوست سایت طراحی نشده اداره کار و امور اجتماعی آبادان در نطفه خفه شد و چیزی جز ابراز گلایه و ناخرسندی شهروندان آبادانی از عملکرد نادرست مسئولان را در بر نداشته است.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *