فعالیت های فرهنگی باید مستمر و هدفمند باشد

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، علی خاتمی ظهر  شنبه در جلسه ستاد ساماندهی شئون مذهبی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد از هیئت‌های خانگی جمع‌آوری شده و دیگر فعالیتی ندارند، افزود: به همین منظور ۳۶۰ طلبه فارغ‌التحصیل داریم که با حضور در جلسات خانگی موضوعات دینی را به شکل درست ترویج می‌دهند و مداحی‌ها را ساماندهی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه  زنجان گفت: فعالیت های فرهنگی باید مستمر و مداوم و هدفمند باشد تا بتواند تاثیرگذاری خوبی در جامعه داشته باشد و کار فرهنگی باید تداوم داشته باشد، چرا که مثل ساختن ساختمان نیست که در برهه‌ای از زمان به پایان برسد.

خاتمی افزود:  ثبات مدیریتی باید در حوزه فرهنگی وجود داشته باشد. معتقد به تغییرات زودهنگام مدیران فرهنگی نیستم و اگر شخصی به عنوان مدیر فرهنگی انتخاب شد، باید هشت تا ۱۰ سال به وی فرصت فعالیت داد.

وی گفت: در زمینه مداحی‌ها نیز کارهای بسیاری صورت گرفته است و باید نسبت به آموزش مداحان اقدام شود و در کنار این امر بحث تذکر و کنترل نیز مورد نظر باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه توجه به ماه ربیع‌الاول و ذی‌الحجه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، گفت: این امر باید در بین مردم نهادینه شود که واقعه عاشورا در روز دهم محرم رخ داده است و  اینکه ما از ۱۰ روز قبل مراسم عزاداری را آغاز می‌کنیم، یک نوع اعلان عزا است.

خاتمی با اشاره به اینکه برخورد چکشی هیچ‌وقت جواب نداده و نخواهد داد، افزود: برای مثال نزدیک به ایام محرم هر سال پرچم‌های عزا از همان ایام عید غدیر برپا می‌شود که برای جلوگیری از این کار باید فرهنگ‌‎سازی کرد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه ساماندهی هیئت‌های مذهبی اقدامات خوبی در استان شکل گرفته است، گفت: اما باید این امر به صورت مستمر و دائمی انجام شود و در این بین باید به امر تذکر، توجه ویژه داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *