قرآن و عترت دو جزو جدایی ناپذیر از یکدیگر هستند

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ایوب رنجبری بعد از ظهر چهارشنبه در آیین پایانی مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در ماکو اظهارداشت: شکاف بین قرآن و عترت در جبهه اسلام و مسلمانان هدف دشمنان است، متأسفانه امروزه برخی مسلمانان از قرآن و برخی ها از عترت فاصله گرفته اند درحالیکه بنابر فرموده پیامبر اکرم (ص) قرآن و عترت درکنار هم نجات بخش و مایه عزت و شرافت مسلمانان است.

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنم مسابقات قرآن کریم به قرآن و عترت تغییر یابد چراکه رشته های دعاخوانی و همچنین مصداق عترت است.

رنجبری با اشاره به درخشش نخبه های قرآنی آذربایجان غربی در مسابقات کشوری و بین المللی قرآن کریم در سال های گذشته افزود: امیدواریم در مسابقات امسال نیز قاریان و حافظان قرآن کریم استان بتوانند نام آذربایجان غربی را پرآوازه کنند.

وی ادامه داد: توجه و تدبر در معنا و مفهوم قرآن از کسب رتبه مهمتر است و امیدواریم تمامی قاریان قرآن این مهم را مورد توجه قرار دهند.

در مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم در ماکو ۲۸۰ نفر در بخش برادران و خواهران به هم به رقابت پرداختند که ۱۱۰ نفر از رقابت کنندگان را خواهران و باقی را برادران تشکیل می دادند.

این مسابقات از ۳۱ تیرماه گذشته در منطقه آزاد ماکو آغازشده بود که امروز با معرفی نفرات برتر در بخش برادران به کار خود پایان داد.

چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ۱۱ تا ۲۴ شهریورماه آینده در ارومیه برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *