قیام امام حسین (ع) سراسر امربه‌معروف و نهی منکر است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

حجت‌الاسلام سید عباس مسعودی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت نهادینه شدن فرهنگ اقامه نماز، اظهار کرد: اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر یکی از اهداف اصلی قیام امام حسین (ع) بود.

وی در ادامه گفت: ظلم و ستم یزید و خاندان بنی امیه تا حدی پیش رفته بود که مردم جرأت بیان حق و دفاع از حقوق ازدست‌رفته خود را نداشتند مردم از ستم یزیدان به تنگ آمده بودند.

حجت‌الاسلام مسعودی با اشاره به اینکه جامعه آن روز نیازمند امربه‌معروف و نهی از منکر بود، گفت: ستم‌های حکومت بنی‌امیه باعث شده بود که احادیث نبوی بر قلب‌ها اثرگذاری خودش را از دست بدهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز تأکید کرد: در آن زمان بود که امام حسین (ع) ویاران باوفای ایشان به‌منظور تحقق امربه‌معروف و نهی از منکر علیه رژیم فاسد حاکم قیام کردند و به دعوت مردم کوفه راهی عراق شدند.

وی با تأکید بر اینکه قیام امام حسین (ع) سراسر امربه‌معروف و نهی منکر است، گفت: اقامه نماز، تبلیغ دین مبین اسلام و رفع ظلم از جامعه مهم‌ترین اهداف قیام امام حسین (ع) بود.

حجت‌الاسلام مسعودی اضافه کرد: شهادت امام حسین (ع) ویاران باوفای ایشان سراسر درس زندگی ایثار و ازخودگذشتگی برای کسانی است که می‌خواهند در مقابل ستمگران زمانه ایستادگی کنند.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *