مردم مازندران در عمران و آبادانی بقاع متبرکه پیش قدم هستند

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم حیدری عصر شنبه در همایش استانی تکریم و بزرگداشت امامزادگان مازندران در امامزاده حمزه (ع) روستای اسرم شهرستان میاندورود با بیان اینکه اولین کسانی که در ایران از امام رضا (ع) حمایت کردند مردم تبرستان گذشته و مازندران امروز بودند اظهار داشت: همه امامزادگان پناهگاه محرومان بودند و مردم هم از آنها حمایت می کردند.

وی افزود: امامزادگان گره‌های بسیاری از مشکلات مردم باز کردند و با توجه به شأن، جایگاه و مظلومیت آنها نزد مردم مورد توجه قرار داشتند و امامزادگان ناشران اهل ولایت و امامت بودند و موجب شدند تا ما با خاندان اهل بیت و اسلام آشنا شویم.

حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: رواج مکتب تشیع در ایران اسلامی را مدیون امامزادگان و خاندان اهل بیت هستیم زیرا امامزادگان امروز ملجأ و پناهگاه مردم هستند و مردم حتی در بدترین شرایط زندگی به امامزادگان پناه می برند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران یادآور شد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شود و اوقاف در تلاش است تا از ظرفیت های این اماکن مذهبی برای اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری بهره گیری کند.

وی گفت: مردم ولایتمدار مازندران علاوه بر محبت قلبی محبت عملی هم دارند و همیشه در عمران و آبادانی آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه پیش قدم هستند و بسیاری از ساختمان این اماکن متبرکه با کمک خیران و مردم منطقه ساخته می شود و امیدواریم همه ما ادامه دهنده راه امامزادگان باشیم و یا در مسیر عمران و آبادانی آستان مقدس این عزیزان قدم برداریم.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *