مسابقه هفت‌سین و جشنواره تخم‌مرغ رنگی در اهر برگزار می‌شود

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز باستانی از اجرای مسابقه هفت‌سین و جشنواره تخم‌مرغ رنگی و سبزه‌آرایی نوروز ۹۶خبر داد و افزود همان‌گونه که می‌دانیم آیین سفره‌نشینی آئینی معرفتی و نیایشی است.

وی با بیان این که مسابقه هفت‌سین و جشنواره تخم‌مرغ رنگی را شهرداری اهر با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و کانون بسیج هنرمندان شهرستان اهر برگزار می‌کند، ادامه داد: لذا از کلیه علاقه‌مندان به خاطر پاسداشت این آیین کهن و باستانی دعوت می‌شود آثار خود را در سه بخش یاد شده از تاریخ ۳ اسفند تا ۱۵ اسفند به فرهنگسرای شهرداری اهر، واقع در خیابان شهید آل محمد پایین‌تر از ساختمان معاونت عمرانی و شهرسازی شهرداری اهر تحویل دهند.

رئیس اداره روابط عمومی شهرداری اهر اضافه کرد: هفت اثر هفت‌سین و سبزه‌آرایی و چهار اثر در تخم‌مرغ رنگی پس از داوری منتخب و از نفرات برگزیده تقدیر خواهد شد.

حسینی با ذکر اینکه بدیهی است معیار انتخاب برترین‌ها دست‌ساز بودن زیبایی بصری و نحوه چیدمان خواهد بود، خاطرنشان کرد: ضمناً به جهت تجلیل از هنرمندان منتخب آثار برگزیده در میادین اصلی شهر با نام صاحب اثر تا ۱۳ فروردین‌ماه سال نو به نمایش گذاشته خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *