نرخ بیکاری بهار را نمی توان ملاک قرار داد/صنعت سیمان خوابیده است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال لرستان با اشاره به اینکه با مسئولان صندوق کارآفرینی صحبت می کنم که بودجه لرستان امسال از ۳۰ میلیارد به ۴۰ میلیارد تومان افزایش یابد، اظهار داشت: سعی می کنیم بودجه لرستان را در این صندوق ۳۰ درصد افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه اگر دستگاه های استان هم در صندوق پول بگذارند دو برابر این رقم را با سود ۴ درصد می دهیم، ادامه داد: همچنین نیاز است سازمان فنی حرفه ای در لرستان نسبت به ارائه مهارت های پرورش گل فعالیت کند.

مرکز مطالعاتی گل در لرستان راه اندازی شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در آموزش مهارتی گل ضعیفیم و باید یک مرکز مطالعاتی گل در لرستان راه اندازی کنید، افزود: الان هلندی ها در لرستان هستند و دانش خود را آورده اند و استاندار کمک کند بتوانیم این ها رفتند نیروی تربیت شده داشته باشیم.

ربیعی یادآور شد: گل صنعت رو به رشدی است، فکر می کنم در آموزش مهارت گل باید فعالیت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چهره استان سال به سال بهتر شده و وضعیت بهتری پیدا کرده است، اظهار داشت: گزارشی که مدیرکل کار لرستان داد امیدوار کننده بود و نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده است، البته نرخ بیکاری بهار را نمی توان ملاک گرفت اما باز قابل توجه است.

از بانک ها دفاع می کنم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه کاهش بیکاری در لرستان علامت خیلی خوبی است و اگر این روند ادامه یابد طی ۱۰ سال آینده در لرستان می توانیم جذب نیرو از سایر استان ها را هم داشته باشیم، باید سال به سال درصدی از نرخ بیکاری را بهبود ببخشیم، افزود: ۷۰ هزار بیکار در لرستان داریم و سالی ۱۰ هزار نفر نیز به این جمعیت اضافه می شود، با همین روند کاهش نرخ بیکاری حرکت کنید می توانید این جمعیت را پاسخ بدهید و استان مهاجر پذیر هم بشوید.

ربیعی با اشاره به اینکه محقق شدن این موضوع مستلزم تلاش و کار استف گفت: بهبود فضای کسب و کار در لرستان نشان می دهد سیستم بهتر دارد کار می کند و این یک علامت مدیریتی است، البته آیین نامه و مقررات مشکل را حل نمی کند اما هماهنگی بین بخشی بسیار موثر است، مقررات زدایی را در دستور کار داریم اما مهمتر از همه هماهنگی بین دستگاهی و بین بخشی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صحبت های مطرح شده در رابطه با عملکرد بانک ها گفت: از بانک ها دفاع می کنم، واقعا مشکل دارند، عضو شورای پول و اعتبار هستم و داریم سعی می کنیم در راستای کاهش تورم فعالیت کنیم.

صنعت سیمان کشور خوابیده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صندوق ضمانت های خود را داریم فعال می کنیم که اعتبار راحت تر داده شود، تصریح کرد: ارتباط ما با بانک مرکزی به شکل خوبی سامان یافته است و داریم به نوعی عمل می کنیم که پول پاشیده نشود و در جای خود بنشیند.

ربیعی یادآور شد: ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مشوق کارفرمایی گرفته ایم و باید بتوانیم ۱۰۰۰ میلیارد نیز برای یارانه دریافت کنیم.

وی همچنین با اشاره به وضعیت کارخانه سیمان دورود اظهار داشت: صنعت سیمان کشور خوابیده است، کل کارخانه های سیمان در کشور ۴ ماه کار می کنند چراکه این صنعت سودآور نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امید ما صادرات به عراق بوده، آن هم الان می دانیم وضع چگونه است.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *