نمایشگاه کتاب در بالابردن سرانه مطالعه مفید است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد یغمایی، ظهر یکشنبه در حاشیه یازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: یازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان به لحاظ محیط داخلی فضای مناسبی را توانسته ایجاد کند اما به لحاظ بعد مسافت با مرکز شهر فاصله دارد.

وی افزود: این بعد مسافت باعث می شود تا مراجعات مردم به نمایشگاه کتاب ضعیف شود. اگر می خواهیم کتاب را به مردم معرفی کنیم باید در دل مردم باشیم و مراکز مناسبی را برای برپایی این گونه نمایشگاه ها در نظر گیریم.

رئیس دانشگاه گلستان نقش برپایی نمایشگاه کتاب را بسیار مفید و موثر خواند و گفت: نمایشگاه های کتاب نقش بسیار با اهمیتی در افزایس سرانه مطالعه دارند که این می تواند برای جامعه بسیار مفید واقع شود و اگر این رخ دادهای فرهنگی اتفاق نیفتد مردم با مطالعه فاصله خواهند گرفت.

 وی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب نباید فقط از محصولات کتاب برخوردار باشد، افزود: نمایشگاه کتاب باید ترکیبی باشد تا جذب مخاطب بیشتری را به همراه داشته باشد.

یغمایی گفت: امروز برای اینکه بتوانیم جوانان و نوجوانان کشور را راغب به مطالعه کنیم این امر باید مورد توجه مدارس، دانشگاه ها و خانواده ها قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *