همایش بزرگ دختران حسینی در ارومیه برگزار می شود

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین اکبر نوروزنژاد در نشست خبری اعلام برنامه های همایش بزرگ دختران حسینی که در محل فرهنگسرای رسانه برگزار شد، اظهار کرد: در عاشورا هم سربازان جنگ نرم و هم سربازان جنگ سخت از اهل بیت امام حسین(ع) حضور داشتند، سربازان جنگ سخت همچون حضرت ابوالفضل (ع) و از جمله سربازان جنگ نرم حضرت زینب(س)، امام سجاد (ع) و علی اصغر (ع) را می توان نام برد.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت جامعه رسانه و خبرنگاران بصیرت دهی به جامعه است، افزود: امام حسین(ع) اهل بیت خود را به کربلا برد چرا که به بصیرت دهی، رسانه و افشاگری ماجراهای پس از آن نیاز داشت و این امر توسط دختران آن حضرت و به ویژه حضرت زینب(س) انجام شد و به جاست که بگوییم کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود.

رئیس ستاد اقامه نماز جمعه ارومیه، با بیان اینکه هدف اصلی این همایش معرفی الگوهای نمونه برای دختران و جامعه زنان است، ادامه داد: منظور از دختران حسینی عمدتا دختران امام حسین(ع) و بالاخص حضرت رقیه ۳ ساله است که در روایات به فاطمه بنت الحسین مشهور است.

وی، با اشاره به نهادهای همکار در این همایش گفت: این همایش به همت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ارومیه و با مشارکت حوزه های علمیه بانوان ارومیه، بسیج خواهران، امور بانوان شهرداری، امور بانوان استانداری و نیز صدا و سیما برگزار می شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری ارومیه، نیز در این نشست با اشاره به تعدد رسانه های مختلف مکتوب و مجازی اظهار کرد: در عصر فناوری و تکنولوژی که رسانه های مجازی اولویت اول زندگی امروز و بسیار فراگیر هستند، اما همچنان تاثیرگزاری رسانه هیئت و منبر از همه بیشتر است.

حامد صفاری، مسئله حجاب و عفاف بانوان را از جمله مشکلات روز جامعه عنوان کرد و گفت: از جمله اهداف این همایش الگوگیری از سیره شهدا و معرفی الگوهای عالی حجاب و عفاف برای بانوان است.

دبیر همایش دختران حسینی، با اشاره به برخی از برنامه های این همایش عنوان کرد: سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی از نخبگان نمونه کشور در راس برنامه های همایش قرار دارد و در کنار آن اجرای تعزیه خرابه شام که در ذکر مصیبت حضرت رقیه (س) بوده و برپایی نمایشگاه در مصلای امام خمینی(ره) ارومیه از دیگر برنامه های این همایش است.

همایش دختران حسینی روز چهارشنبه ۳ آبان ماه ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه در محل مصلای امام خمینی (ره) ارومیه ویژه بانوان برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *