هنرهای رزمی یک رشته ایرانی است/ ضرورت ترویج فرهنگ در ورزش

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، عزت اله ابراهیمی ظهر یک شنبه در مجمع انتخاباتی هیات کونگ فو و هنرهای رزمی آذربایجان شرقی بر ضرورت ترویج فرهنگ در ورزش تاکید کرد و گفت: اگر ورزشکاران ما در هر نقطه ای عنوان قهرمانی را کسب می کنند، باید اهمیت منش قهرمانی را مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه فدراسیون کونگ فو در بین ۵۰ فدراسیون دیگر کشور توجه زیادی به بحث فرهنگی دارد، ادامه داد: حفظ منش قهرمانی در عرصه ورزش قهرمانی ضروری است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه فرهنگ در ورزش باید همواره مورد توجه ورزشکاران قرار بگیرد، اظهار داشت: هنرهای رزمی یک رشته ایرانی است. در حوزه ورزشی باید همیشه به رده های پایه و مختلف سنی توجه داشت.

وی با بیان اینکه ورزش و رزم های ایرانی را توسعه می دهیم، افزود: می خواهیم در کنار هنرهای رزمی این فرهنگ غنی را هم توسعه دهیم.

مسابقه محوری در مدارس ضروری است

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه مسابقه محوری در مدارس ضروری است، به مسئله استعدادیابی اشاره داشت و گفت:استعدادیابی مهمترین اصل حرکت ورزش آذربایجان شرقی است.

جمشید نظمی با تاکید بر اینکه ورزش قهرمانی با توجه این مقوله توسعه و پیشرفت خواهد کرد، ابراز داشت: بدون استعدادیابی ورزش قهرمانی دچار روزمرگی می شود.

وی با تاکید بر اینکه تنها راه علاج ورزش قهرمانی استعدادیابی  پشتوانه سازی و پایه سازی است، اظهار داشت: مسابقات استعدادایابی در کشور بایستی توسعه یابد. باید به سمت مسابقه محوری حرکت کنیم تا دانش آموزان از سطح مدرسه به سطح مسابقات کشوری وصل شوند.

پیشرفت ورزش آذربایجان شرقی در گرو استعدادیابی

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه با اعزام کارشناسان استعدادیاب در این مسابقات بسیاری از نخبگان کشف و شناسایی وبرای پرورش قابلیت های جسمانی به هیات ها معرفی شدند، ادامه داد: پیشرفت ورزش آذربایجان شرقی با استعدادیابی محقق می شود.

گفتنی است در این مجمع یوسف هدایی با ۱۸ رای در سمت رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی آذربایجانشرقی ابقا شد.

برای احراز پست ریاست هیات کونگ فو و هنرهای رزمی آذربایجان شرقی دو کاندیدا ثبت نام کرده بودند که یوسف هدایی ۱۸ رای از ۱۹ رای را به خود اختصاص داد.

یوسف هدایی در این مجمع با ارائه عملکرد ۴ ساله و برنامه های آتی هیات گفت : مهمترین دستاورد کونگ و هنرهای رزمی آذربایجانشرقی تشکیل و بهینه سازی هیاتهای ورزشی شهرستان ها است که در طول سالهای ۹۲ تا ۹۶ در ۱۹ شهرستان کونگ فو و هنرهای رزمی در راستای توسعه همگانی و قهرمانی این رشته توسعه یافته است.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *