کاروان پیاده‌روی حرم امام رضا(ع) از بهترین مصادیق کار فرهنگی است

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری چهاردهمین کاروان پیاده‌روی از بهشت تا بهشت، حجت الاسلام محمد حسن رحیمیان در دیدار با خادمین چهاردهمین کاروان پیاده روی حرم امام رضا(ع) با بیان اینکه ما در ایران هرچه داریم از برکت وجود امام رضا(ع) است، اظهار کرد: دست آوردهای نظام و انقلاب اسلامی و وجود انسان‌های مومن در جامعه نتیجه محور قرار دادن حرم امام رضا(ع) در فعالیت‌های فرهنگی است.

وی در ادامه افزود: برکات این نوع فعالیت‌های فرهنگی به شام و حلب هم رسیده و پیروزی‌های مدافعان حرم در موصل و سوریه نتیجه تولی این جوانان به ائمه اطهار و امام رضا(علیهم السلام) است.

تولیت مسجد مقدس جمکران در ادامه با تشکر از برگزاری کاروان پیاده روی حرم امام رضا(ع) گفت: یکی از کارهای خوبی که در این کاروان انجام شده مطرح کردن مزار فضل بن شاذان و بی‌بی شطیطه(ع) در نیشابور است.

وی در ادامه مزار فضل بن شاذان صحابی(ع) سه امام معصوم و مزار بی بی شطیطه و موقف امام رضا(ع) در نیشابور که محل ایراد حدیث شریف سلسله الذهب می‌باشد را به عنوان تجلیات حقیقی شهر نیشابور معرفی کرد و گفت: برگزاری کاروان پیاده روی امام رضا(ع) برای تبیین معارف رضوی حرکت مطلوبی است چرا که قدم گذاشتن در جای قدم‌های امام رضا(ع) در مسیر نیشابور به طرف مشهد مقدس در معرفی این مسیر به شیفتگان معارف رضوی بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام رحیمیان در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت آمادگی روحی و معنوی برای شرکت در زیارت امام رضا(ع) و رعایت اداب زیارت که در روایات هم بسیار به آن تأکید شده است اشاره کرد و گفت: برپایی کاروان پیاده‌روی در شکل‌گیری مراحل تدریجی توجه به زیارت امام رئوف و ح‌ضور با خشوع و توجه قلب در آن بارگاه نورانی بسیار کمک می‌کند.

تولیت مسجد مقدس جمکران در پایان برگزاری کاروان پیاده‌روی با هدف جلب توجه و انظار مردم به سوی ائمه اطهار و امام رضا(ع) را بهترین مصداق یک کار فرهنگی عنوان کرد و از آن به عنوان امتداد سعی برای احیای یاد خداوند متعال در جامعه یاد کرد.

طرح پیاده‌روی نیشابور تا مشهد

مدیر کاروان پیاده روی «بهشت تا بهشت» نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش از فعالیت‌های صورت گرفته برای برگزاری کاروان پیاده حرم امام رضا(ع) از حمایت‌های تولیت مسجد مقدس جمکران تشکر و قدردانی کرد.

هادی خادم حسینی انعقاد برنامه‌های فرهنگی ودوره های اموزشی مهدی یاوری و برگزاری مراسم مذهبی در شهرهای مسیر را از مهمترین فعالیت‌های کاروان پیاده روی حرم امام رضا(ع) عنوان کرد.

وی همچنین از برگزاری طرح پیاده‌روی نیشابور تا مشهد مقدس برای کسانی که فرصت شرکت در کل کاروان ندارند خبر داد.

چهاردهمین کاروان پیاده‌روی حرم امام رضا(ع) با شعار «از بهشت تا بهشت» در سوم مردادماه همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز دهه کرامت از شهر مقدس قم راهی مشهد شده و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است پس از عبور از شهرهای گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، سبزوار و نیشابور در بیست و سوم مرداد همزمان با ایام زیارتی آقا علی بن موسی الرضا(ع) به حرم مطهر امام هشتم برسد.

علاقمندان به شرکت در کاروان «از بهشت تا بهشت» از سراسر کشور می‌توانند جهت ثبت نام به آدرس www.karevan-qom.ir  مراجعه کنند.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *