۱۱۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ غلامرضا فلاحی پیش از ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از دانش آموزان بسیجی استان با نماینده ولی فقیه در خرسان جنوبی اظهار داشت: اعزام اردوهای دانش آموزی راهیان نور از ۳۰ ابان ماه جاری آغاز می شود.

وی بیان کرد: امسال ۶۵۰ نفر دانش آموز پسر و۴۵۰ نفر دانش آموز دختر خراسان جنوبی به این ارودها اعزام خواهند شد.

 فرمانده سپاه بسیج بیرجند همچنین از اعزام ۵۹۳ دانش اموز استان به اردوهای هجرت در سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۱۳ نفر دانش آموز پسر و۱۸۰ نفر دانش آموز دختر بودند.

فلاحی اضافه کرد: در این طرح ۲۷ عنوان برنامه بوده شامل بهسازی، مرمت مدارس، طراحی اجرا شده است.

۳۵ درصد از دانش آموران شهرستان بیرجند بسیجی هستند

وی عنوان داشت: همچنین در سال گذشته در بحث کمک به مباحث علمی هزار و۲۲۰ نفر دانش آموز پسر و هزار و ۹۴۰ نفر خواهر شرکت کردند که امیدواریم امسال تعداد بیشتر از این باشد.

فرمانده سپاه بسیج بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵ درصد از دانش آموران شهرستان بیرجند بسیجی هستند، بیان داشت: ۵۰هزار دانش آموز در شهرستان بیرجند وجود  دارد که از این تعداد ۱۸ هزار دانش آموز بسیجی هستند و تلاش داریم تا بتوانیم همه دانش آموزان را جذب بسیج کنیم.

فلاحی با اشاره به اینکه بسیجیان در سه قیمت امیدان، پویندگان، پیشگامان رده بندی می‌شوند، افزود: در حال حاضر در شهرستان بیرجند ۸۶ پایگاه مقاومت برادر و۸۷ پایگاه مقاومت خواهر داریم.

وی، تشکیل حلقه‌های صالحین در موضوعات معرفتی و بصیرتی را یکی دیگر از اقدامات بسیج دانش آموزی عنوان کرد و گفت: علاوه بر این طرح اتصال حلقه‌های بسیج دانش آموزی به مساجد حلقه‌های صالحین در حال اجرا است تا بتوانیم همه حلقه‌های صالحین را به مساجد وصل کنیم.

فرمانده سپاه بسیج بیرجند به راه اندازی تیم‌های امم به معروف و نهی ازمنکر در مدارس بیرجند اشاره کرد و گفت: همچنین در سطح تمامی مدارس واحد مقاومت فعال بوده و ارودهای امادگی دفاعی در سه مرحله انجام می‌شود.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *