۱۳۴۰ واحد تولیدی سمنان متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید شدند

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اسودی صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری هشتاد و دومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان از ثبت نام یک هزار و ۳۳۸ واحد تولیدی استان در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات رونق تولید خبر داد و اظهار داشت: گفت: واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات فقط تا ۱۵ آبان ماه فرصت ثبت نام در سامانه بهین یاب را دارند.

وی افزود: تا کنون پرونده ۷۹۱ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به ارزش بیش از پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده است که ۲۵۵ واحد مربوط به بخش صنعت و ۵۳۶ واحد مربوط به بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان  با بیان اینکه بانک‌ها باید در عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات به واحدها شتاب کنند، اظهار کرد: امسال ۶۲ واحد تولیدی به ارزش ۲۸۵ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از بانکها دریافت کرده اند.

اسودی خاطر نشان کرد: در این نشست درخواست ۵۶ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند بررسی که از این تعداد ۴۱ طرح به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال از بخش کشاورزی و ۱۵ طرح به ارزش ۳۳۶ میلیارد ریال از بخش صنعت است که با معرفی به بانک‌ها و پرداخت تسهیلات زمینه اشتغال ۲۷۸ نفر فراهم می شود.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به دیگر دستور کار این کارگروه گفت: در این جلسه همچنین مشکلات و موانع بانکی، مالیات، تامین اجتماعی و زیربنایی چهار واحد تولیدی روناس کاشی، تیراژه رنگ پارس، لبنیات دهکده و فولاد کویر بررسی شد.

اسودی همچنین یادآور شد: در هشتاد و یک جلسه قبلی این کارگروه مشکلات ۴۶۸ واحد تولیدی استان سمنان بررسی شده است که برای رفع موانع، یک هزار و ۱۵۷ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده و ۵۷ درصد مصوبات نیز اجرایی شده است.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *