۱۶ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و ۳۵۰ آموزشگاه آزاد در یزد فعالند

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌آقا افضلی عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به مناسبت هفته ملی مهارت با بیان اینکه در استان یزد ۱۶ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی و بیش از ۳۵۰ آموزشگاه آزاد فعال وجود دارد، اظار داشت: ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ساعت دوره آموزش فنی و حرفه‌ای معادل ۳۳ هزار نفر دوره در یزد در این مراکز به علاقمندان ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه در استان یزد از مجموع ۴ هزار حرفه استاندارد ‌آموزشی حدود ۴۰۰ رشته قابلیت آموزش دارد، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه ای سفارش محور شده و آموزش‌ها بر اساس نیازهای استان و تعداد متقاضیان رشته ها فعال می شود.

افضلی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در هشت گروه آموزشی به ۹ قشر ارائه می‌شود، عنوان کرد: این هشت گروه شامل مراکز ثابت، تیم‌های سیار آموزشی، آموزش در روستاها، پادگان‌ها، زندان‌ها، سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه شهرها، صنایع، اصناف و دانشگاه‌ها است.

وی، مخاطبین این آموزش‌ها را جوانان جویای کار، دانش‌آموزان، دانشجویان، افراد زیر پوشش بیمه بیکاری، سربازان در پادگان‌ها، نادمین در زندان‌ها، بانوان، معتادان بهبود یافته و … اعلام کرد.

افضلی، یکی از دلایل بیکاری را نبود مهارت بین افراد جامعه به ویژه جوانان دانست و افزود: فنی و حرفه ای آمادگی کامل دارد تا مهارت‌های لازم را به افراد جویای کار و دیگر اقشار جامعه برای ورود به بازار کار ارائه دهد.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *