۵۰درصد تختهای بیمارستانی کشور فرسوده هستند/کمبود ۱۰۵هزارتخت

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، شهلا میرگلو بیات جمعه شب در آیین جمع متخصصین زنان و زایمان، متخصصین اطفال، اعضای هیئت علمی پرستاری و مامایی، اساتید بازنشسته و خیرین در ارومیه اظهارداشت: همچنین ۱۰۵هزار کمبود تخت بیمارستانی داریم که نیازمند توجه کمک ها خیرین نیز است.

وی با اشاره به اینکه خیران در هشت سال گذشته ۵۰ هزار میلیارد ریال به عرصه سلامت کشور کمک کردند افزود: ساخت بیمارستان، درمانگاه، اورژانس های پیش بیمارستانی، خانه های بهداشت، خرید تجهیزات و کمک به بیماران صعب العلاج از موارد هزینه کرد این کمک ها بوده است.

بیات کمبودهای حوزه سلامت در کشور را بسیار زیاد عنوان کرد و ادامه داد: این کمبودها باید با همراهی دولت، بخش خصوصی، سازمان های فعال در حوزه سلامت و خیرین این عرصه رفع شود که کمک خیرین در این خصوص بسیار اثرگذار است.

رئیس شورای زنان مجمع خیرین سلامت کشور اضافه کرد: در حوزه سلامت به ازای هر هزارنفر ۱.۷ تخت بیمارستانی در کشور داریم که این رقم باید دست کم به سه تخت به ازای هر هزار نفر برسد.

بیات با اشاره به فعالیت شورای زنان مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور از سال ۹۳ در کشور گفت: راه اندازی این شورا می تواند در پاسخگویی به نیازهای درمانی بانوان تاثیرگذار باشد و ظرفیت های مالی این قشر برای کمک به بانوان هزینه شود.

وی افزود: این آیین برای کمک به احداث بیمارستان بانوان ارومیه جمع شده که یکی از نیازهای زنان استان محسوب می شود و باید بانوان برای کمک به احداث آن پیشرو باشند.

 پس از این آیین مدیرکل سلامت مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای زنان مجمع خیرین سلامت کشور به همراه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی از مراکز درمانی ارومیه نظیر بیمارستان در حال ساخت تخصصی و فوق تخصصی بانوان ارومیه، طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر و آزمایشگاه مرجع بازدید کرد.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *