۵۰ درصد طلاق‌های اصفهان در پنج سال اول زندگی مشترک اتفاق می‌افتد

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی ناجی ظهر شنبه در نشست خبری که به مناسبت ۳۸ امین سالروز تأسیس سازمان بهزیستی تشکیل شد با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۸ هزار زوج برای غربالگری اختلالات ژنتیکی به مراکز بهزیستی مراجعه کردند، اظهار داشت: همچنین به منظور پیشگیری‌های لازم در سال گذشته دو هزار دختر دبیرستانی در نجف آباد مورد غربالگری اختلالات ژنتیکی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ۳۵ درصد دختران دبیرستانی در نجف‌آباد زمینه‌های اختلال ژنتیکی داشتند، افزود: از این رو ضروری است که طرح غربالگری در همه مدارس استان اصفهان اجرایی شود.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه شنوایی سنجی نوزادان نیز مورد توجه قرار گرفته است، ابراز داشت: بر این اساس برای همه شهرهای استان اصفهان دستگاه شنوایی سنجی موجود است و می‌توان کودکان یک و دو روزه را نیز غربالگری کرد.

۵۰۰ کودک با مشکل شنوایی شناسایی شدند

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۸۵ هزار نوزاد شنوایی سنجی شدند، افزود: از این تعداد ۵۰۰ نوزاد مشکل شنوایی داشتند.

ناجی با بیان اینکه در سال گذشته پنج هزار کودک سه تا شش سال در حوزه بینایی سنجی نیز غربالگری شدند، اضافه کرد: این غربالگری‌ها در حوزه پیشگیری تاثیرات بسزایی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان اصفهان ۹.۳ درصد طلاق‌ها در یک سال اول زندگی اتفاق می‌افتد، گفت: همچنین ۴۵ تا ۵۰ درصد طلاق‌ها نیز در پنج سال اول زندگی مشترک اتفاق می‌افتد که این امر بیانگر نیاز به تقویت آموزش‌های قبل از ازدواج در حوزه همسر داری و فرزند پروری است.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به کاهش شیوع سه درصدی اعتیاد در استان اصفهان اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که این کاهش نتیجه درمان‌ها و مشاوره‌های مناسب است که باید بیش از گذشته تقویت شود.

وی تصریح کرد: همچنین یادآور می‌شوم که ایجاد اشتغال برای دو هزار و ۵۰۰ معتاد بهبود یافته نیز در کاهش آمار شیوع اعتیاد تاثیر بسزایی دارد.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *