۹۰ درصد روستاهای ورامین دارای آب کافی هستند

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، رضا پور رجب عصر دوشنبه در نشستی که با حضور رضا کارخانه معاونت عمرانی فرمانداری، صالحی مدیرعامل آبفا روستایی و بخشداران و دهیاران بخش مرکزی و جوادآباد ورامین درمحل فرمانداری ورامین با هدف بررسی مشکلات آب شرب روستاهای ورامین برگزار شد، طی سخنانی بیان کرد: این اولین بار است که جلسه ای در رابطه با مشکلات آب شرب برگزار می شود.

وی اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی هدفمند است و باعث رونق در روستاها می شود، روستا مرکز تولید است و باید در راستای تولیداتی مانند مواد غذایی پیشرفت داشته باشد.   

مدیر کل آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: در گذشته آب را به صورت غیر فنی به روستاها انتقال می دادند و آب و فاضلاب روستایی از لحاظ نرم افزاری پیشرفته نبود، اما امروز در این رابطه مطالعات بسیاری انجام شده است.

پور رجب بیان کرد: در استان تهران ۱۶۸ نفر «آب دار» داریم که از بیمه برخوردار نیستند و اکثرا دو شغله هستند، دهیاری باید به عنوان نماینده فرماندار به مشکلات روستا رسیدگی کند.

وی مطرح کرد: در رابطه با روستاهای ورامین مطالعاتی انجام شده است و ۳۸ روستا را پوشش می دهیم و ابتدا باید اب شرب روستا ها را تامین کنیم و سپس به گاو داری ها و گل خانه ها رسیدگی کنیم و در ضمن باید حق انشعاب ۲۰۰ هزار تومنی را بگیریم و تاکنون خبر رسیده است که ۹۰درصد روستاها آب کافی دارند.

پور رجب بیان کرد: شبکه های فرسوده و غیرمجاز در تهران برای هر نفر در شبانه روز ۲۴۰ لیتر است و در روستاها ۳۷۵لیتر است که برای هر کاربر به صورت استاندارد ۱۵۰ لیتر است.

وی افزود: میلیارد ها هزینه کنتور آب شده است امیدواریم بتوانیم آزمایشگاه آب با کیفیت خوب در ورامین احداث کنیم و  کلر برای ضدعفونی تولید کنیم.

پور رجب در پایان افزود: به روستای «دمزآباد» باید رسیدگی کنیم و مقدار ۷۵۰لیتر باید به دمز آباد بفرستیم و کیفیت آب را  افزایش دهیم، و انشعاباتی به اندازه ۷ قلم جنس داشته باشیم تا به کنتور برسانیم و مقدار ۸۵۰میلیون تومان حقوق کارمندان کشور و ۵۵۰میلیون نیز حقوق آبداران در کل کشور و ۴۵۰میلیون نیز مالیات پرداخت می‌شود.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *