۹۸ پروژه ورزشی به مناسبت هفته تربیت‌بدنی در کشور افتتاح شد

به نقل از پرتال خبر در اخبار استانها : 

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر شامگاه سه‌شنبه در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های ورزشی استان البرز با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز روز پایانی هفته تربیت‌بدنی است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در هفته تربیت‌بدنی حدود ۹۸ پروژه مهم در نقاط مختلف کشور بااعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان افتتاح‌شده است.

سلطانی فر تأکید کرد: با افتتاح شش پروژه ورزشی در البرز ۷ هزار و ۳۰۰ متر به فضای ورزشی استان اضافه شد.

وضعیت سرانه ورزشی استان البرز و تهران مناسب نیست

وی با اعلام اینکه متأسفانه وضعیت سرانه ورزشی استان البرز و تهران مناسب نیست، افزود: بایستی روند احداث فضای ورزشی در کشور با مشارکت بخش خصوصی بیش از گذشته حاصل شود.

سلطانی فر با تأکید بر اینکه امید است بتوان بخش عمده‌ای از پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی کشور ظرف پنج سال آینده تکمیل شود، تصریح کرد: در حال حاضر سه هزار فضای ورزشی در آموزش‌وپرورش کشور وجود دارد.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: بیش از ۲۰ هزار فضای ورزشی کشور توسط واحدهای صنعتی و بخش خصوصی ساخته‌شده است و خوشبختانه شهرداری‌ها برای ایفای وظایف خود در این بخش به‌خوبی عمل کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مجموع سرانه‌های ورزشی کشور مناسب است، باید به سمت سامان‌دهی و مدیریت بهره‌برداری مناسب از این فضا حرکت کنیم، گفت: درصدد هستیم با تأمین اعتبار لازم سالن سرپوشیده شش‌هزارنفره کرج در هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری برسد.

سلطانی فریاد آور شد: استان البرز با به بهره‌برداری رسیدن سالن سرپوشیده شش‌هزارنفره کرج میزبان مسابقات ملی و بین‌المللی خواهد شد که بدون شک این مهم زمینه رشد ورزش استان را فراهم می‌کند.

به اشتراک بگذارید:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *